پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد:

ائمه(ع) با تقیه، پاسدار وحدت بودند/ افراد افراطی بی منطق، رعایت وحدت را نمی‌کنند


مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان برای از بین بردن وحدت مسلمین بسیار تلاش می‌کنند گفت: امروز دشمنان اسلام با ایجاد گروه‌های تکفیری در صدد اختلاف افکنی بین مذاهب اسلامی هستند که این گروه‌ها در میان اهل تسنن رایج هستند.

به گزارش یزد امـــــــــــــــروز؛ حجت الاسلام سید ناصر محمدی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا ضمن گرامی‌داشت هفته وحدت اظهار کرد: حضرت امام (ره) یک هفته از سال، از 12 تا 17 ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند  که این موضوع اهمیت وحدت میان مذاهب اسلامی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بر طبق فرمایشات امام(ره) باید  بر موضوع وحدت جدیت داشته باشیم، ادامه داد: بیشتر مذاهب اسلامی توحید، پیامبر و قرآن  را قبول دارند و اصول و کلیات دین اسلام، کلیات مذهب همه‌ی فرقه‌های اسلامی است بنابراین باید نقاط اشتراکمان را حفظ بکنیم و در مسائل اختلافی به صورت کاملأ منطقی، با اصول و با احترام متقابل برای شناسایی حقیقت برخورد کنیم.

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان برای از بین بردن وحدت مسلمین بسیار تلاش می‌کنند خاطرنشان کرد: امروز دشمنان اسلام با ایجاد گروه‌های تکفیری در صدد اختلاف افکنی بین مذاهب اسلامی هستند که این گروه‌ها در میان اهل تسنن رایج هستند.

حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه افراطی‌های اهل تسنن بزرگترین آسیب را به وحدت مسلمین می‌زنند، ادامه داد: عده‌ای از افراطی‌های اهل سنت غیر از خودشان همه را کافر و کشتن، غارت و تجاوز به  کسی که به غیر از عقاید آنها را دارد، جایز  می‌دانند و اینها خطرناک‌ترین گروهی هستند که وجود دارند.

وی تصریح کرد: متأسفانه گروه‌های تکفیری میان شیعیان هم وجود دارند، بعضی از شیعیان افراطی بی منطق رعایت وحدت را نمی‌کنند و عقایدی که مخالف عقاید تشیع است را رواج می‌دهند و تندروی‌هایی می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: این افراد بالای منابر و پشت تیریبون‌ها  به خلفای راشدین توهین می‌کنند و یا در مراسم عزاداری اقدام به قمه زنی می‌کنند که این کارها هم مورد پسند شیعیان نیست و هم به وحدت مسلمانان آسیب می‌رساند.

وی بهترین راه  برای حفظ وحدت را همان راهی  که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری  پیش پای مردم گذاشتند، دانست و تأکید کرد: راه درست این است که مسلمانان دور هم جمع شویم و مشترکاتمان را تقویت کنیم و موارد اختلافی را به گونه‌ای مطرح کنیم که  دشمنان اسلام در جهت اختلاف افکنی و ضربه به وحدت مسلمین موفق نباشند.

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد با اشاره به سیره ائمه(ع) در حفظ وحدت مسلمین گفت: ائمه معصومین(ع) و طرفدارانشان که در اقلیت بودند کاملأ پاسدار وحدت بودند و هیچ‌گاه عَلَم مخالفت رسمی و تخطئه کردن سایر گروه‌ها را بلند نمی‌کردند.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: ائمه(ع) برای جلوگیری از اختلافات بین مذاهب اسلامی به صورت تقیه در مراسم دینی و برنامه‌های مذهبی دیگر مذاهب اسلامی، مانند آن‌ها عمل می‌کردند تا یک نوع هماهنگی ایجاد کنند و به شیعیان توصیه  می‌کردند که در مراسم‌ اهل تسنن شرکت کنند، حتی به عیادت بیمارانشان بروند، در تشییع جنازه‌ آن‌ها شرکت کنند و با آنها رفاقت و دوستی داشته باشند.

وی افزود: تمام سفارشات ائمه(ع) ما  برای تشویق شیعیان به این کارها به این دلیل بوده است که با تمام فرقه‌های اسلامی ارتباط برقرار کنند و هیچ‌گاه به کسی اجازه صدمه جانی و مالی به بقیه مسلمانان را ندهند.


آخرین اخبار آخرین اخبار