محتوا محتوا

رئیس شورای شهر یزد:


رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اکثریت شورای شهر یزد به این نتیجه رسید که نظری اردبیلی گزینه مناسبی برای شهرداری یزد است البته ممکن است اکثریت اشتباه کند.

به  گزارش خبرنگار یزدرسا، رئیس شورای اسلامی شهر یزد در نشست پرسش و پاسخ با عنوان «پیشگاه مردم» در دانشگاه یزد، اذعان داشت: باید خوشحال باشیم که جوانان این نسل ما دغدغه شهر و کشور خود را دارند و این مطالبه را از مسئولان خود دارند که پاسخگوی علمکرد خود باشند

غلامعلی سفید در رابطه با وضعیت شهرک های صنعتی یزد و حمایت شورای شهر از آن گفت: شورای شهر در مکان یابی، زیرساخت و زیربنا شهرک های صنعتی یزد دخالتی ندارد و مسئولیت با اداره صنعت و معدن و تجارت است؛ مابه عنوان شورا و شهرداری هیچ وظیفه در قبال شهرک های صنعتی ندارد و هیچ حمایتی از آن هم نداریم.

* موسسه کوثر هیچ ارتباطی با من ندارد

وی اذعان داشت: امروز ما در بحث گردشگری استان ضعیف هستیم اگر ما بر روی این صنعت درآمدزا سرمایه گذاری کنیم بدون هیچ عوارضی مانند مشکلات محیط زیستی، هم اشتغال پایدار ایجاد خواهیم کرد و هم فرهنگ جامعه را تعالی بخشیده ایم.

رئیس شورای شهر یزد تصریح کرد:موسسه کوثر هیچ ارتباطی با من ندارد و در زمان استانداری هم به عنوان استاندار رئیس هیئت مدیره بوده ام؛ متعقدیم مدیریت یکپارچه شهری باید ایجاد شود تا مسائلی مانند شبکه فاضلاب با مدیریت واحد اجرا و پساب آن مدیریت و آب آن به چرخه بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که ما آن را دنبال کردیم جداسازی آب شرب و از آب مصرفی است که این موضوع به عنوان پایلوت در یکی از مناطق شهر اجرا شد و اگر مسئولان استان حمایت لازم را داشته باشند می توان آن را گسترش داد.

*فضا باید برای جریانی که با رای مردم انتخاب شده باز شود

سفید در پاسخ به این سئوال که «چرا شورای شهر گزینه هایی را به عنوان شهردار انتخاب می کند که رد صلاحیت می شوند؟» گفت: اعتقاد من این است وقتی یک جریان سیاسی با رای مردم انتخاب می شود باید فضا برای این جریان باز شود تا بتواند خود را عرضه کند اینکه ما عرصه را تنگ کنیم و نگذاریم جریان روال عادی خود را داشته باشد، به نظر من درست نیست.

وی ادامه داد: درست است که نهادهای ذیربط باید فعالیت و وظیفه خود را انجام دهند اما نباید به گونه ای باشد که کار از دست ما خارج شود؛ ما قبل از اینکه فرهمند را انتخاب کنیم از همه بزرگان و مسئولان محلی استان من جمله امام جمعه، استاندار و.... مشورت گرفتیم؛ وقتی خرد جمعی یک استان یکصدا از یک فرد حمایت می کند چرا آن فرد باید رد شود.

*دست ما را بسته اند و می گویند شهردار انتخاب کن!

رئیس شورای شهر یزد گفت: دست ما را بسته اند و می گویند شهردار انتخاب کن! گزینه بعدی ما سیدحسینی معاون استاندار بود چه دلیلی دارد کسی که یک دوره 4 ساله معاون استاندار بوده، رد شود؟

*ما تکلیف شهردار را 4 بار روشن کردیم

وی با بیان اینکه هنوز نتیجه ای از سوی وزارت کشور مبنی بر رد یا تایید صلاحیت نظراردبیلی اعلام نشده است، تصریح کرد: ما تکلیف شهردار را 4 بار روشن کردیم اما کسانی که اجازه نمی دهند، شهردار یزد انتخاب شود، باید تکلیف شهردار را مشخص کنند.

وی در مورد سوابق نظراردبیلی گفت: اکثریت شورای شهر یزد به این نتیجه رسید که وی گزینه مناسبی برای شهرداری یزد است البته ممکن است اکثریت اشتباه کند البته ما 13 گزینه را بررسی کردیم به این گزینه رسیدیم.

انتهای پیام/م*

 


آخرین اخبار آخرین اخبار