محتوا محتوا

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو یزد:


رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو یزد گفت: قیمت خودرو در حال حاضر حباب دارد و اگر مردم بتوانند خرید نکنند، شاهد شکسته شدن حباب قیمت ها خواهیم بود.

به گزارش یزدرسا، این روزها اقتصاد کشور حال و روز خوبی ندارد، به هر حوزه بنگریم وجود حباب و التهاب در آن امری مشهود است؛ انحصار تولید خودرو در کشور و تقاضای زیاد مردم، وضعیت عجیبی را بر این بازار حاکم کرده است.

اگرچه بازار خودرو همچون بسیاری دیگر از اجناس و کالاها به خصوص از سال گذشته، با افزایش نرخ دلار، سیر صعودی به خود گرفت و از ابتدای امسال بازار شاهد افزایش بی‌رویه قیمت خودرو بود، اما به اعتقاد فعالان این عرصه، بازار خودرو برخلاف برخی دیگر از اجناس قابل‌کنترل است و می‌توان با تمهیداتی از بدتر شدن شرایط آن جلوگیری کرد.رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های اتومبیل استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در رابطه با وضعیت بازار خودرو، اذعان داشت: التهاب و تب و تاب بازار خودرو در هفته گذشته کم،  خرید و فروش کاهش و بازار خودرو روند رکورد به خود گرفت.

سید حسن ضیائی، اذعان داشت: هرچند که التهاب بازار کم شد اما قیمت خودرو کاهش چندانی پیدا نکرد و در چند روز اخیر نیز افزایش کمی هم داشت.

وی تصریح کرد: از دو سال قبل بارها در جلسات با مسئولان کشوری اعلام کردیم که سایت های مجازی اینترنتی باعث التهاب بازار شده و باید مدیریت شوند اما اقدامی برای آن صورت نگرفت تا اینکه با شرایط اخیر مجبور به الزام برای حذف قیمت ها از این سایت ها شدند.وی با بیان اینکه بازار خودرو به وضعیت وحشتناکی دچارشده، خاطرنشان کرد: زمانی بازار خودرو آرام خواهد شد که شرکت های خودروسازی به تعهدات خود عمل کنند و فضای جولان از سایت های مجازی مانند دیوار و شیپور گرفته شود.

ضیائی، افزود: اگر مردم حس کنند که قیمت خودرو کاهش خواهد پیدا کرد از خرید خودداری و در نتیجه قیمت ها روند نزولی به خود می گیرد اما اگر تقاضا مردم از بازار افزایش یابد، قیمت نیز به دنبال آن افزایش خواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های اتومبیل یزد، گفت: قیمت خودرو در حال حاضر حباب دارد و اگر مردم بتوانند خرید نکنند، شاهد شکسته شدن حباب قیمت ها خواهیم بود.

انتهای پیام/م*


آخرین اخبار آخرین اخبار