پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بهانه تراشی های مسئولین سه ساله شد!

آیا سینما«جام جم»به سرنوشت تلخ سینما «فرهنگ» دچار می شود؟/یک مسئول در شهرداری یزد:مردم سینما نروند!


مسئول سینما جام جم یزد مدتی است که در صدد گسترش و اضافه کردن چندین سالن نمایش مدرن به سینما جام جم یزد می باشد، هر چند تجهيز شهر یزد به سينماهای مدرن اتفاق خوبی است اما مسئول مربوطه پس از طی روال قانونی با سد محکمی به نام شهرداری و بهانه تراشی مسئولین این نهاد روبرو شده است.

به گزارش یزد امــــروز به نقل از یزدهنر، فرهنگ به افراد هویت می بخشد و باعث کنش متقابل میان آنها می شود . فرهنگ، به عنوان مجموعه باورها، نگرش‌ها و اعتقادهای قلبی یک گروه و جامعه، تشکیل دهنده شیوه زندگی آنها است.

 

زمانی که شیوه زندگی جامعه بر مبنای فرهنگ قوی علمی وتوسعه یافته قرار گرفت، به راحتی می‌توان بنیادهای توسعه پایدار را بر آن استوار ساخت.

 

سینما از وسایل مهم ارتباط جمعی و از رسانه های همگانی نسبتاً جدید است که فرهنگ خاص خود را نیز اقتضا می کند و  یکی از پیشرفته ترین رسانه های همگانی است که انواع هنرها را با پیچیده ترین تاکتیک ها جمع آوری کرده است.

 

مدتی است که مسئول سینما جام جم یزد در صدد گسترش  و اضافه کردن چندین سالن نمایش به سینما جام جم یزد برآمده است هر چند تجهيز شهر یزد به سينماهای مدرن اتفاق خوبی است اما مسئول مربوطه پس از  طی روال قانونی با  سد محکمی به نام  شهرداری و بهانه تراشی مسئولین این نهاد روبرو شده است.

 

مسئول سینما جام جم یزد در گفتگو با خبرنگار یزد هنر با اشاره به اینکه مسئولین استان حمایت لازم را از سینما داران در عمل ندارند اظهار داشت: علی رغم طی شدن سلسله مراتب اداری و خرید زمین شهرداری و واریز تمام و کمال پول مربوط به پروانه ساخت متاسفانه مجوز نهایی ساخت شعبه جدید سینمای جام جم از طرف مسئولین صادر نشد.


وی خاطر نشان کرد: در یکی از دیدارها با مسئولین شهرداری یزد بر استقبال از سینما تاکید کردم اما پاسخ یکی از مسئولین ارشد مبنی بر اینکه «مردم سینما نیایند» من را بسیار متعجب کرد! 


علیرضایی  در ادامه عدم استقبال همشهریان از سینما جام جم را موقعیت نامناسب این سینما دراستان دانست وگفت: عدم استقبال همشهریان از این سینما به چند دلیل می تواند باشد مانند تک سالن بودن آن و همچنین واقع شدن در محلی که مردم آن منطقه علاقه آنچنانی به سینما نشان نمی دهند.


وی ادامه داد: تنها راه برای رهایی از این وضعیت، ساختن سالن جدید در کنار ساختمان اصلی سینما بود که این پیشنهاد را به مسئولین ذی ربط داده شد و مسئولین مرتبط با این تصمیم موافقت و پیشنهاد هایی در خصوص بهبود شرایط دادند اما تا الان حدود 3سال است که با پروانه ساخت آن هنوز موافقت صورت نگرفته است.

 


علیرضایی افزود: طی دفعاتی که بابت گرفتن جواب نهایی ساخت سالن سینما به شهرداری رفتم و با این گفته ی مسئولین روبه رو شدم که این زمین برای پارکینگ خریداری شده و نمی توان آن را به سالن سینما تبدیل کرد واین در حالی ست که محل پارکینگ را در آنجا طراحی شده و مشکلی برای احداث آن وجود ندارد حتی برای این کار حاضر به دو طبقه کردن سالن سینما هم شدم ولی بازهم مخالفت می کنند.

 

وی  به رفتار دوگانه مسئولین استان در حمایت از ساخت سالن جدید سینما  جام جم اشاره کرد و گفت: هرچند حمایت های از طرف  اداره ارشاد اسلامی استان یزد از ساخت سالن  جدید سینما جام جم شد اما بعد از  گذشت دوسال و نشست های متوالی مدیرکل ارشاد اسلامی با مسئولین  شهرداری نتیجه ای از مجوز ارتقای  سینما جام جم  تا کنون صادر نشده است.


علیرضایی اظهار کرد: من اصلا نیاز مالی به هیچ یک از مسئولین استان ندارم و فقط فقط یک پروانه ساخت می خواهم آن هم نه برای ساخت مرکز تجاری بلکه برای اضافه کردن سالن سینما به ساختمان اصلی و در این خصوص به شهرداری، شورای شهر، استانداری و فرمانداری نیز مراجعه کردم و در عین حال باز هم دلیل مخالفتشان برایم مبهم است.

 

وی در پایان عنوان کرد:  این نوید را به مسئولین بدهم که با حمایت شما سینما جام جم هم در همین چند روزه به عاقبت سینماهای دیگر دچار خواهد شد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار