پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بعد از یزد نوبت به شیراز رسید

آیا مخالفت با تدفین شهدای گمنام فرهنگ شده است؟


استانداری فارس مدعی شده به علت نگرانی از «عدم استقبال»، از برگزاری مراسم تشییع شهدای گمنام خودداری خواهد کرد.

به گزارش یزدامروز، سردار باقرزاده در پاسخ به استاندار فارس که خواهان به تعویق افتادن تشییع شهدا شده بود نوشت: سلام بنده را به آقای استاندار فارس جناب آقای افشانی برسانید و بگویید: برای این نوع نگاهی که دارند متاسفم!

پس از اعلام بازگشت پیکر چند شهید دفاع مقدس، تشییع‌شان در شهر شیراز با مخالفت تآمل برانگیز استانداری فارس مواجه شد.

این درحالی است که کمیته جستجوی مفقودین به نهادهای مسئول در استان فارس از جمله استانداری این استان، برنامه خود را مبنی بر برگزاری مراسم تشییع 93 شهید تازه تفحص شده در خاک عراق در استان فارس اعلام کرده است.

استانداری فارس مدعی شده به علت نگرانی از «عدم استقبال» و «هم استانی نبودن شهدای گمنام تفحص شده» در این استان از برگزاری مراسم تشییع خودداری خواهد کرد.

اما در صورتی که پایان همین نامه از نگرانی بایت بهره برداری انتخاباتی از مراسم تشییع شهدا عنوان شده است.

به گزارش صراط، انتخاب سید محمدعلی افشانی به استانداری فارس در دولت یازدهم در تیرماه امسال، با جنجال های فراوانی همراه شد که طی آن 18 نماینده استان فارس، صحن علنی مجلس را ترک کردند و ضمن اسعفایی که البته پس گرفته شد، خواستار استیضاح وزیر کشور شدند.

افشانی از فعالان اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و معاون سابق وزیر آموزش و پرورش بوده است. او در سال ۸۲ با امضای نامه‌ای در حمایت از تحصن و استعفاء جمعی از نمایندگان مجلس ششم از مقام خود استعفاء کرده بود.

متن نامه افشانی برای مخالفت با تشییع شهدا قبل از برگزاری انتخابات بر اساس سندی که خبرگزاری فارس منتشر کرده، به شرح زیر است:

سردار سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده
مشاور عالی محترم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده کمیته جستجوی مفقودین
با سلام و احترام
بازگشت به نامه شماره 3771/94/ک مورخ 16/10/94 با عنایت به ضرورت پاسداشت حرمت شهدای عزیز که همه ملت ایران خصوصا مسئولین در تمام رده‎های مدیریتی وامدرا و مدیون آنان هستند و با توجه به بازتاب خبر تشیع آنان در شبکه های اجتماعی مبنی بر نگرانی از بهره برداری انتخاباتی از مراسم و با عنایت به اینکه هیچکدام از شهدای گمنام عزیز از استان فارس نمی باشند، احتمال عدم استقبال با توجه به شرایط ذکر شده می باشد.
خواهشمند است دستور فرمایند برای پیشگیری از تلقی بهره برداری انتخاباتی از مراسمی تشییع شهدای قرمان مظلوم و گمنام جهت برگزاری باشکوهتر تاثیر گذاری مطلوبتر زمان تحویل و تشییع پیکر پاک و مطهر آنان به بعد از برگزاری انتخابات تغییر یابد.
سید محمد علی افشانی
استاندار

استاندار فارس خواستار به تعویق افتادن تشییع شهدا شد!/ اظهار تأسف سردار باقر زاده برای استاندار فارس


سردار باقر زاده ریییس کمیته جستجوی مفقودین نیز در جوابیه این نامه تعجب برانگیز نوشت:

باسمه تعالی
دفتر؛ سلام بنده را به آقای استاندار فارس جناب آقای افشانی برسانید و بگویید: برای این نوع نگاهی که دارند متاسفم!
تشییع پیکرهای طیبه شهدا برابر روش جاری و زمانبندی به حول وقوه الهی انجام خواهد شد!


آخرین اخبار آخرین اخبار