پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سرپرست کمیته امداد استان یزد:

ایتام یزدی زیر چتر حمایتی بیش از12هرار حامی/مهاجرت؛یکی از مهمترین مشکلات استان یزد


سرپرست کمیته امداد استان یزد در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید این نهاد تعداد ایتام تحت پوشش کمیته امداد یزد را یک هزار و 698 نفر عنوان کرد و گفت: این ایتام توسط 12 هزار و 669 حامی حمایت می‌شوند.

به گزارش خبرنگار یزدامروز، سرپرست کمیته امداد استان یزد در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، با اشاره به اینکه 16 درصد از جمعیت یک میلیون نفری استان در روستاها و مابقی در شهرها زندگی می‌کنند گفت:نزدیک به 50 درصد از جمعیت استان در صنعت، قریب به 9درصد در کشاورزی و34درصد در خدمات مشغول بوده و نزدیک به 7درصد استان نیز یبکار هستند..

رضا زارع زاده تعداد ایتام تحت پوشش کمیته امداد یزد را یک هزار و 698 نفر عنوان کرد و گفت: این ایتام توسط 12 هزار و 669 حامی حمایت می‌شوند.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های امداد در یزد، اظهارداشت: سه هزار و 845 دانش آموز و 1357 دانشجو و طلبه از خدمات حمایتی کمیته امداد در یزد بهره هستند.

زارع زاده مهاجرت را یکی از مهمترین مشکلات استان یزد بیان کرد و گفت: اکثر شهرها از مهاجرت کسانی که از شهرهای دیگر به این استان آمده‌اند رنج می‌برند.

وی خشکسالی را از مشکلات جدی استان دانست و خطاب به فتاح گفت: البته خود جنابعالی زمانی وزیر نیرو بوده اید و بهتراز آمارها اطلاع دارید اما در حال حاضر 300 روستا به صورت تانکری آبرسانی می‌شوند و حدود 140 روستا به صورت کامل خالی از سکنه شده‌اند.

وی با تاکید بر اهیمت فقرزدایی در جامعه، اظهارداشت: در چند سال گذشته سند کاهش فقر در استان یزد با همکاری استانداری و دیگر ارگان‌ها تنظیم شده و باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار