پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

به اتهام واهی اقدامات تروریستی؛

آیت الله نمر باقر النمر به همراه 46 نفر ازمخالفان دیگر در عربستان اعدام شدند


عربستان سعودی 47 نفر از مخالفان خود از جمله روحانی برجسته شیعه این کشور را اعدام کرد.

به گزارش یزدامروز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، شبکه العربیه در خبری فوری اعلام کرد وزارت کشور عربستان  از اجرای حکم اعدام 47 نفر از اشخاصی که مدعی شده تروریست هستند، خبر داد.

شبکه المیادین نیز در خبری فوری به نقل از وزارت کشور عربستان اعلام کرد شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه از جمله اعدام شدگان است. وی به اتهام واهی اقدامات تروریستی از سوی عربستان اعدام شد.

در بیانیه این وزارتخانه ادعا شده است: بیشتر افرادی که اعدام شده اند، در سلسله حملاتی که القاعده در سالهای 2003 تا 2006 انجام داده، دست داشته اند. پیشتر ایران به عربستان درباره اعدام شیخ نمر باقر النمر هشدار داده بود.

از 47 نفري که وزارت کشور عربستان سعودي از اعدام آنها خبر داد، 45 نفر عربستاني ، يک نفر مصری و يک تن ديگر تبعه چاد است.

دادگاهی در عربستان در 15 اکتبر  2014 ( 23 مهر 93) با مطرح کردن اتهامات ادعایی "فتنه انگیزی در کشور،" حکم اعدام آیت الله نمر را صادر کرد.

حکم اعدام آیت الله نمر در آبان 94 در دادگاه تجدید نظر و دادگاه عالی آل سعود تأیید شد و برگه‌ ای به همین منظور به وزارت کشور ارسال شد تا امضای پادشاه برای انجام این حکم از دفتر پادشاهی گرفته شود.

محاکمه این عالم برجسته شیعه بدون حضور رسانه ها و بدون اجازه به وی جهت دفاع از خود، انجام شد.

گفتنی است دادگاه محاکمه آیت الله نمر در مارس 2013 (اسفند 92)  آغاز شد و دادستانی کل عربستان در آن زمان با متهم کردن وی به فتنه انگیزی، اعدام ایشان را خواستار شد.


آخرین اخبار آخرین اخبار