پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران در یزد؛

ایثار و گذشت راه حل برون رفت جامعه از مشکلات/ برخی از مسئولین ما از فرهنگ شهید و شهادت دور هستند


مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ شهید و شهادت گفت: برخی از مسئولین ما از فرهنگ شهید و شهادت دور هستند.

به گزارش یزد امــــروز به نقل از شبستان، رضا رحیمی نسبٰ، مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران امروز در مراسم یادواره شهدای کارگران استان یزد در حسینیه ثارالله یزد گفت: نقطه اوج ایثار، شهادت است که خداوند برای این امر افراد خاصی را انتخاب کرده است.

وی افزود: در راستای ایثا نیز همسران شهدا این ایثار را زینب گونه در جامعه دارند که با همراهی خود در این نقطه حرکت می‌کنند.


مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: جامعه ما برای برون رفت از بسیاری از مشکلات از جمله اقتصادی و سیاسی به ایثار و گذشت نیاز دارد و باید به افراد ولایی و توانا اهمیت داد و از این طریق جامعه را از مشکلات نجات دهیم.


رحیمی نسب بیان کرد: هرجایی که از منش و روش و سبک زندگی شهدا استفاده کردیم پیروز شدیم که در این راستا ساخت موشک‌های دوربرد و هسته‌ای از جمله این موارد بوده است.


وی ادامه داد: امروز ایران توانایی دفاع از خود را از هر تهدیدی دارد که این نشانگر تثبیت خون شهدا است که در عرصه دفاع و امنیت خوب نگه داشته و با رهبری مقام معظم رهبری و وجود سرداران در کشور این را بدست آورده و ایران را به شکوفایی لازم در عرصه امنیت رسانده‌ایم.


مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران بیان کرد: ترویج فرهنگ و ایثار یک فرهنگی است که شهدا برای تحقق آرمان‌ها و آرامش به ما یاد دادند.
رحیمی نسب تصریح کرد: نظام اسلامی توان دارد که مردم را به اوج برساند زیرا در راس امنیت کشور افراد و نیروی مخلص داریم که فضای تخصصی و متعهدانه را ایجاد کرده‌اند.


وی افزود: ما هر مقدار از آرمان‌های امام و شهدا دور شدیم، ضربه خوردیم و هرچه این باور‌ها در زندگی ما کم رنگ‌تر شود در این مسیر به مشکل بر خواهیم خورد، زیرا امام و شهدا برای این آرمان‌ها تلاش کردند و جان خود را دادند.


مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران بیان کرد: ما نباید برای منفعت‌های سیاسی و شخصی از آرمان‌های شهدا و مقام معظم رهبری بگذریم که در این راستا نیز برگزاری این کنگره‌ها ‌ها به ما نوعی تلنگر است تا بتوانیم راه را از بیراه بشناسیم.


رحیمی نسب بیان کرد: امروز رسالت ما سنگین است زیرا دفاع از آرمان‌های امام و انقلاب سنگین است و در تقابل جذابیت‌های مادی و آرمان‌های شهید مانده‌ایم اما متاسفانه بسیاری از مسئولین ما از این باور‌ها خالی شده‌اند.


وی افزود: حتما بایستی این باور‌ها برای ما تندیس و الگو باشد و با این کنگره‌ها یاد و خاطره شهدا را نگه داریم.


مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: دو بوسه تاریخی در بخش کارگری داریم که بوسه پیامبر (ص) و بوسه امام (ره) این بوسه‌ها است که این افتخار بزرگی برای بسیج کارگری است.


وی افزود: بسیج کارگری می‌تواند در عرصه اقتصاد مقاومتی نقش اثرگذار داشته باشد و در مقابل تحریم‌ها بیایستد.


رحیمی نسب گفت: آرزوی هر شهید و جانباز و رزمنده‌ای داشتن دین و دنیا توسط مردم است که دین مردم با جامعه روحانیت و دنیای مردم نیز بدست مسئولین است که مسئولین باید با از بین بردن فقر، دنیای مردم را درست کند.


آخرین اخبار آخرین اخبار