محتوا محتوا

آیت‌الله ناصری یزدی :


ناصری با تاکید بر اینکه نشاط باید در جامعه وجود داشته باشد،گفت: اگر می‌خواهیم به جوانان نشاط بدهیم باید برای آنها شغل و امکانات ایجاد کنیم

به گزارش یزدامروز؛آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه نماز جمعه یکی از واجباتی است که خداوند متعال به هیچ عنوان تمایلی به ترک آن ندارد اظهار داشت: به ویژه در نظامی که نظام اسلامی است و حاکمیت نایب امام زمان(عج) در آن وجود دارد نباید این نماز ترک شود.

وی با بیان اینکه در روایات داریم که اگر کسی سه هفته بدون دلیل در نماز جمعه شرکت نکند و آن را سبک بشمارد، منافق شمرده می‌شود، خاطرنشان کرد: در روایات دیگری هم داریم که اگر کسی نماز جمعه را مسخره کند یا دیگران را از رفتن به نماز جمعه نهی کند از چشم خداوند می‌افتد و روایت‌های متعددی وجود دارد که نسبت به عواقب ترک نماز جمعه به مومنان هشدار داده و این موضوع نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد اقامه نماز جمعه است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد مهمترین موضوع در ارتباط با نماز جمعه را حضور پرشور مردم دانست و گفت: اجتماع منظم و متحد مردم در نماز جمعه چشم دشمنان را کور می‌کند ودر روایت داریم کسانی که در سرما و گرما در نماز جمعه شرکت می‌کند مورد شفاعت خداوند قرار می‌گیرند واین موضوع در ارتباط با مردم یزد به صورت کامل صدق می‌کند.

وی در ادامه بااشاره به اینکه  بیکاری یکی از مشکلات اصلی جامعه به شمار می آید خاطرنشان کرد: بیکاری بسیاری از جوانان جامعه به این دلیل است که نمی‌دانند چه کاری انجام دهند و هر روز برای یافتن شغل مناسب سردرگم هستند که اگر فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را به مردم ارائه و طرح‌هایی که امکان اجرای آن در جامعه وجود دارد را به جوانان ارائه دهد می‌توان به رفع بیکاری امیدوار بود.

امام جمعه یزد با اشاره به تهاجم‌های ضد دینی و ضد فرهنگی دشمنان اظهار داشت: مساجد یکی از جاهایی که باید کارهای فرهنگی درآن صورت گیرد و نظر جوانان را با این گونه اقدامات به سمت خداوند هدایت کنیم.

ناصری یزدی با اشاره به عقب‌نشینی اسرائیل در موضع مسجد الاقصی گفت: این عقب‌نشینی نتیجه مقاومت و ایثارگری‌های فلسطینیان در برابر صهیونسیت های  ظالم و غاصب است.

وی هدف آمریکائی ها از تصویب  تحریم‌های جدید علیه ایران از پای درآوردن کشورعنوان کرد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها، آل‌سعود و صهیونیست‌ها در این چند سال با ورود به عراق و سوریه و کشتار مردم توسط تروریست‌ها سعی داشتند به ایران نزدیک شوند و ضربه خود را به انقلاب بزنند ولی در تمام این عرصه‌ها علیه ایران با شکست روبه‌رو شدند و هر کاری کردند نتوانستند ایران را از پا درآوردند به همین دلیل دوباره به تحریم‌ها روی آوردند تا ملت ایران را تحت فشار گذاشته و به ارگان‌های خوب ایران ضربه بزنند.

ناصری یزدی اذعان داشت :دشمن قصد دارد به وسیله ایجاد شایعات، بزرگان نظام را در دید مردم ایران ضعیف کند و این حرکات دشمن و تحریم علیه سپاه در خقیقت  با هدف تضعیف بنیه دفاعی جمهوری اسلامی  و خالی کردن اطراف مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ملاقات فرماندهان سپاه با رئیس جمهور را  حرکت بسیارخوب، مفید و وحدت‌گرا دانست و اظهار داشت: این حرکت سبب شد دشمنان مایوس شوند و در این عرصه هم شکست بخورند.

وی  با تاکید بر اینکه نشاط باید در جامعه وجود داشته باشد، گفت: اگر می‌خواهیم به جوانان نشاط بدهیم باید برای آنها شغل و امکانات ایجاد کنیم، جوانان ما امروز نیاز به مسکن و اشتغال دارند و این جلساتی که برخی افراد می‌خواهند در نقاط مختلف شهر ایجاد کنند هیچ نشاطی در جامعه به وجود نمی‌آورد چرا که تنها یک عده خاص با پرداخت مبالغ گزاف می توانند در این جلسلت حضور پیدا کنند و اکثریت جامعه توانایی پرداخت چنین هزینه هایی را ندارند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: الان خیلی از افراد جامعه تنها درآمدشان 45 هزار تومان یارانه است و با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، چه کسی گفته که کنسرت می‌تواند برای این افراد نشاط و شادی به دنبال بیاورد؟ بنابراین کنسرت تنها برای یک عده خاص که به دنبال انجام یک سری حرکات نادرست هستند شادی‌های کاذب ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار