پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد در خطبه های نماز جمعه مطرح شد

ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد؛ خواسته مردم از دولتمردان/حضور پرشور مردم در روز قدس دشمنان را مأیوس کرد


آیت الله ناصری ضمن تشکر از راهپیمایی پرشور مردم دارالعباده اعم از کوچک و بزرگ و مرد و زن در روز قدس گفت: این حضور دشمنان را مأیوس و وظیفه مسئولان را در حل مشکلات سنگین‌تر می‌کند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته هم زمان با روز قدس ضمن تشکر از راهپیمایی پرشور مردم دارالعباده اعم از کوچک و بزرگ و مرد و زن در روز قدس گفت: این حضور دشمنان را مأیوس می‌کند و وظیفه مسئولان را در حل مشکلات سنگین‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: بیت المقدس قبله اول مسلمانان و جایگاه انبیاء و اولیاء خداوند است که یهودی‌ها به توطئه انگلیسی‌ها آنجا را گرفتند و استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در این مکان انواع ظلم و ستم و جنایات را بر مردم مظلوم فلسطین روا می دارند و هیچ منطقی را در حقوق بشر نمی‌شناسند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه  در فلسطین همه قوانین و مسائل بشری رها شده است، افزود: رژیم صهیونیستی کسانی را جلوی فساد را می‌گیرند و با کشتار مقابله می‌کند تروریست می‌نامند اما به گلوله بستن مردم بی دفاع فلسطین و جنایات خود را بدون اشکال می‌داند.

آیت الله ناصری تصریح کرد: مردم فلسطین مورد ظلم و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفتند و تعداد زیادی از آنها شهید و آواره شده‌اند و ملت ایران تنها یاور این مردم بی دفاع است که به برکت انقلاب اسلامی و آموزه‌های مکتب اهل بیت(ع) از مظلوم دفاع می‌کند.

وی با اشاره به فرموده امام(ره) که ظالمان می‌خواهند ملت‌های مستضعف را ببلعند، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها با در دست گرفتن اقتصاد دنیا و مطبوعات و رسانه‌ها اهداف خود را دنبال می‌کنند و به این ترتیب هم جوامع و کشورهای اسلامی را به فساد می‌کشانند و هم با در دست گرفتن اقتصاد می‌خواهند هراقدامی انجام دهند و کسی نتواند حرفی بزند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به هفته حقوق بشر امریکایی گفت: استکبار از ابتدای انقلاب تاکنون بیش از 70 توطئه و اقدام علیه ملت ایران انجام داده است که تحریم‌ها، مصادره اموال ایران، هدف قرار دادن هواپیمای ایران، تحمیل جنگ 8 ساله به ایران، ترور 17 هزار شهید توسط منافقان تحت لوای استکبار که یکی از آنها ترور آیت‌الله شهیدصدوقی است،  تنها بخشی از اقدامات ظالمانه استکبار و امریکاست.

آیت‌الله ناصری با بیان اینکه دوست دشمن هر کسی دشمن اوست، ادامه داد: امریکا دوست اسرائیل، منافقان، عربستان، تکفیری‌ها، گروه‌های تروریستی و ... است و از آنها حمایت می‌کند که همه اینها دشمن اهل بیت(ع) هستند و هیچ گاه نمی‌توان با امریکا با چنین اقداماتی دست دوستی داد و در منطق این مستکبران و ظالمان حقوق بشر یعنی پناه دادن به حیوانات و گردن زدن انسان‌ها.

وی با اشاره به در پیش بودن عید فطر ضمن تبریک این عید سعید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه بندگان در این ماه مبارک ادامه داد: همانگونه که در دعای قنوت عید فطر آمده است طاعات بندگان در این ماه موجب بالا رفتن شرف و کرامت پیامبر(ص) در نزد خداوند است و باید همه مواهبی که به انسان به پاس اطاعت و بندگی داده می‌شود حفظ شود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود به نامه سردار سلیمانی در هشدار به آل خلیفه و آل سعود گفت: حکومت بحرین حکومتی دست نشانده عربستان است و همانگونه که عربستان شیخ نمر را به شهادت رساند اکنون می خواهند شیخ عیسی قاسم را که فردی معتدل است به بهانه‌های مختلف مورد آزار و اذیت قرار دهند که سردار سلیمانی با نامه خود موجب شد تا انها احساس خطر کنند و سرجای خود بنشینند.

آیت‌الله ناصری  ایجاد اشتغال، رواج اقتصاد، توجه به مسئله آب استان، رونق گرفتن صنایع، ایجاد صنایع کوچک، ایجاد اشتغال محله‌ای و حل مشکلات مردم را از جمله خواسته‌های مردم از دولتمردان عنوان کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از سربازان گمنام امام زمان و سپاه پاسداران در خنثی کردن توطئه‌های استکبار و گروه‌های تروریستی گفت: دشمنان می خواستند کشور را در ماه مبارک رمضان ناامن کنند که هوشیاری سربازان گمنام امام زمان و سپاه پاسداران در این ایام موجب شد که دشمنان منکوب و به عقب رانده شوند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار