پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر دفاع عراق:

ایران می‌تواند ظرف ۷۲ ساعت عراق را به سلاح تجهیز کند


وزیر دفاع عراق از سفر همتای ایرانی خود به عراق در ماه آینده خبر داد و تأکید کرد که تکیه بر ایران برای واردات سلاح بهتر از دیگر منابع است؛ چرا که ایران این سلاح‌ها را طی ۷۲ ساعت تحویل می‌دهد.

به گزارش یزد امـــــروز از تسنیم، خالد العبیدی وزیر دفاع عراق اعلام کرد که سردار  حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در ماه آینده به عراق سفر خواهد کرد.


عبیدی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی السومریه، با اشاره به همکاری نظامی ایران با عراق گفت که تهران آمادگی خود را برای کمک تسلیحاتی و نظامی به عراق اعلام کرده است.


وزیر دفاع عراق با اشاره به سفر اخیرش به تهران گفت که ایران در این سفر آمادگی کامل خود را برای تجهیز عراق به سلاح و مهمات و فراهم کردن تمامی نیازهای این کشور به مهمات اعلام کرده است.


وی افزود که تکیه بر ایران در واردات اسلحه بهتر از منابع دیگر است؛ چرا که ایران می‌تواند این سلاح‌ها را طی 72 ساعت فراهم می‌کند.


عبیدی از سوی دیگر تاکید کرد که عراق 7 فروند جنگنده اف 16 دارد که در آمریکا است و عراق پایگاه‌های مناسب را برای نگهداری از این جنگنده ها ندارد.


اعدام سربازان عراقی شایعه است
وزیر دفاع عراق در بخش دیگری از این مصاحبه خبر اعدام جمعی شماری از سربازان این کشور به‌دست داعش در الانبار را شایعه‌ای دروغین خواند.


خالد العبیدی گفت: نیروهای امنیتی عراق، تا منطقه‌ای نزدیک مرکز ناحیه الکرمه پیشروی کرده‌اند؛ اما برخی رسانه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی برای نپرداختن به این پیروزی‌ها، اخباری غیردقیق از منطقه ناظم التقسیم و گذرگاه طریبیل منتشر کردند.


وی افزود: برخی از خبرگزاری‌ها، اخباری ساختگی از کشتاری جمعی منتشر کردند، این در حالی است که منطقه ناظم الثرثار تحت کنترل نیروهای ماست و هیچ حمله‌ای به آن صورت نگرفته و حرف و حدیثی که در این زمینه گفته می‌شود، غیردقیق و بی‌اساس است.


شماری از رسانه‌های داخلی و عربی، شنبه‌شب ادعا کرده بودند که عناصر داعش، ده‌ها تن از سربازان عراقی و نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی) را در منطقه الثرثار در شمال فلوجه در استان الانبار محاصره و اعدام کردند. این خبر، خشم سیاستمداران و نمایندگان مجلس عراق را برانگیخت به‌طوری که حتی برخی از آنان برکناری وزیر دفاع را خواستار شدند.


وزیر دفاع عراق در ادامه گفت: تروریست‌ها، با سه خودروی بمب‌گذاری شده به گذرگاه التقسیم یورش بردند و خود را منفجر کردند که بر اثر آن، 13 تن از نیروها به شهادت رسیدند، اما نیروهای عراقی موفق شدند نیروهایی را که در آن منطقه بودند بیرون برده و اماکن اشغال شده را بار دیگر آزاد کنند.


وی با تأکید بر کنترل منطقه توسط نیروهای عراقی افزود: خودِ گذرگاه هنوز در دست عناصر داعش است ولی نیروهای امنیتی، طی ساعت‌های آینده، آن را آزاد خواهند کرد.


رسانه‌ها در انتشار اخبار دقت کنند
وزیر دفاع از رسانه‌ها خواست در انتقال اطلاعات، دقیق عمل کنند و فریب جریان سازی رسانه‌ای را که با هدف خدشه‌دار کردن پیروزی‌های نیروهای عراقی صورت می‌گیرد، نخورند.


عبیدی با تأکید بر پایداری نیروهای عراقی در الانبار، از حمایت مردم الانبار از نیروها خبر داد و برای مسلح کردن نیروهای داوطلب بومی عشایر الانبار اعلام آمادگی کرد.


بسیج مردمی تجربه‌ای موفق بوده و برخی‌ها قصد تخریب آن را دارند
وزیر دفاع عراق با اشاره به این که نیروهای داوطلب مردمی تجربه‌ای موفق بوده است گفت که برخی ها تلاش دارند تا این تجربه را به شکست بکشانند.


عبیدی تاکید کرد که نیروهای داوطلب مردمی از حوادث تکریت مبرا است.
ادامه دارد ... .آخرین اخبار آخرین اخبار