پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


ایران - چین؛ سه امتیاز گره خورده به صعود


تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک به مصاف تیم چین خواهد رفت.

به گزارش یزدامروز به نقل از مهر، تیم فوتبال امید ایران فردا دوشنبه و از ساعت ۲۰ در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ریو در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه به مصاف تیم چین خواهد رفت تا وضعیت صعودش به مرحله بعدی این مسابقات را مشخص کند. در دیگر بازی همزمان گروه اول، سوریه با قطر میزبان دیدار می‌کند.

ایران در حالی آخرین بازی خود را با چین انجام می‌دهد که عملکرد انتقادبرانگیزی در دیدار با قطر داشت و باخت به میزبان مسابقات، تبعات بدی برای ایران داشته است که از آن جمله می‌توان به درگیری رسانه‌ای وزارت ورزش با مسئولان تیم امید اشاره کرد.

محمد خاکپور که در دیدار با قطر تغییراتی را ترکیب تیم امید ایجاد کرده بود، از این نظر هم مورد انتقاد بعضی از کارشناسان قرار گرفت و باید دید که آیا در دیدار با چین به همان ترکیب بازی با سوریه بر می‌گردد یا خیر. بازیکنانی مثل مهدی ترابی در بازی با سوریه در ترکیب اصلی حضور داشت ولی در بازی با قطر در نیمه دوم به بازی گرفته شد.

صعود تیم امید علاوه بر نتیجه بازی با چین، به نتیجه دیدار سوریه با قطر هم بستگی دارد. در صورت پیروزی قطر برابر سوریه، تیم امید حتی با یک نتیجه مساوی هم به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعد صعود خواهد کرد. البته اگر تیم سوریه مقابل قطر به برتری برسد و ایران هم از سد چین عبور کند، معادلات صعود یک مقدار پیچیده خواهد شد و باید گل‌های زده و خورد را مدنظر قرار داد.

تیم امید ایران البته نیم نگاهی هم به نتایج دیدارهای گروه دوم دارد تا ببیند حریفش در مرحله بعد چه تیمی است. در شرایط فعلی عربستان، ژاپن و تایلند می توانند حریفان ایران در مرحله بعدی باشند. هرچند که ایران هم به طور قطعی صعود نکرده و احتمال حذفش بر روی کاغذ وجود دارد.

جدول گروه اول به این ترتیب است:

۱- قطر ۶  امتیاز - تفاضل گل ۳
۲- ایران ۳ امتیاز - تفاضل گل ۱
۳- سوریه ۳ امتیاز - تفاضل گل صفر
۴- چین بدون امتیاز


آخرین اخبار آخرین اخبار