پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر دادگستری در مراسم یادواره شهدای هفتم تیر یزد:

ایستادگی ملت؛ علت اصرار آمریکایی‌ها به مذاکره است/هدف اصلی تروریست‌ها،شیعیان ایران هستند


پورمحمدی افزود: اگر آمریکایی‌ها می‌دیدند که ما با این تحریم‌ها به قهقرا می‌رویم و تسلیم می‌شویم، یک ساعت هم حاضر نبودند با ما به مذاکره بنشینند اما الآن که می‌بینند ملت ما ایستاده‌اند، بر مذاکره اصرار دارند.

به گزارش یزد رسا، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری دولت یازدهم ساعتی پیش در مراسم یادواره شهدای هفتم تیر یزد با گرامی‌داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و بیش از 17000هزر شهید ترور در کشور گفت: امروز ما در بهشت معطر شهادت و شاهد بودن زندگی می‌کنیم و باید قدردان ایثارگری شهدا باشیم.

وزیر دادگستری با اشاره به این که مبنا و ملاک این شاهد بودن، روش حق‌مداری و روش عدالت‌محوری است اظهار داشت: الگو و ملاک بودن، مبنای عملی و واقعی می‌خواهد، با حرف، شعار، کلام، تبلیغات و کتاب، جامعه به الگو بدل نمی‌شود بلکه جامعه در میدان عمل این شهادت باید اثبات شود.

وی ادامه داد: خداوند کسانی را دوست دارد که در راه خدا مجاهده می‌کنند، با مؤمنان مهربان و با ظالمان در حال مبارزه هستند، چنین افرادی از ملامت هیچ کسی غمگین، ناراحت و دلخور نمی‌شوند.

وزیر دادگستری با تأکید بر اینکه این افراد کسانی هستند که خداوند آنها را به‌عنوان امت نمونه معرفی کرده، گفت: خوشحالیم که امروز ملت و کشور ما پر از این الگوها و اسوه‌ها است.

پورمحمدی تاکید کرد: امروز یاد و خاطره شهدا را در جای جای این کشور می‌بینیم.

وی با اشاره به شهدای محراب کشور افزود: ما 5 شهید محراب در ایران داریم که یکی از این شهدا، شهید صدوقی(ره) است، در هیچ کجای تاریخ چنین چیزی نیست که 5 عالم ربانی شهید محراب شده‌اند، رئیس جمهور شهید، دادستان کل شهید، وزیر شهید، نماینده شهید، قضات شهید، رئیس دادگستری شهید و سرداران، فرماندهان، امرا، بسیجیان و مردم شهید کشور به شهادت رسیده‌اند که نعمت بزرگی برای ما است.

وزیر دادگستری با اشاره به شخصیت والا و شامخ شهدایی چون شهید مطهری و شهید بهشتی، گفت: چنین افرادی تکرار نشدنی هستند، امام خمینی(ره) با یک لشگر عظیم کیفی و کمی دنیای آن زمان را متحول کرد.

پورمحمدی با اشاره به صحبت‌های امام خمینی(ره) در ارتباط با شهید بهشتی، گفت: آمریکا 35 سال است که از ما عصبانی است و همه راه‌ها را می‌رود که بتواند انتقام تحقیر تاریخی را از ملت ایران بگیرد.

وی افزود: این که ملت ایران آنها را از کشور بیرون کردند، لانه جاسوسی آنها را تصرف و نیروهایشان را دستگیر و اخراج کردند برای آمریکا تحقیر بزرگی است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: کاندیدای جمهوری‌خواه آمریکایی که از الآن به‌دنبال مبارزات انتخاباتی خودش است می‌گوید که مذاکره‌کنندگان فعلی آمریکایی به‌دنبال گدایی از ایران هستند و  این خود نشان از پیروزی ملت است.

پورمحمدی اظهار داشت: این که طرف مقابل ما می‌گوید که آمریکا به‌دنبال گدایی از ملت ایران است و ایرانی‌ها نمی‌دهند، نشان دهنده عزتی است که خداوند به ملت ما ارزانی داشته است.

وی با انتقاد از شعارگرایی برخی در خصوص مسئله هسته‌ای گفت: حرف و شعار دادن که کاری ندارد و سختی این است که در میدان مبارزه دیپلماسی چگونه عمل کنیم.

وزیر دادگستری با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: مذاکرات را نباید کوچک و کم اهمیت بدانیم زیرا الآن چند کشور بزرگ جهان، شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه اروپا پای مذاکره با ایران آمده‌اند که این خود نشان از اهمیت جایگاه ایران دارد.

وی افزود: ایران یک‌صدم جمعیت دنیا و یک‌صدم خاک دنیا را دارد اما هرکجا که می‌روید، بحث ایران است که وضع ایران چه می‌شود، هرروز هم یک مسئله‌ای در جهان ایجاد می‌شود که ایران در آن نقش مؤثری دارد.

وزیر دادگستری تصریح کرد: امروز ملت‌های مظلوم جهان دریافته‌اند که یک مددکار و فریادرس پیدا کرده‌اند و این موضوع مربوط به زمان خوشی ما نیست که اقتصاد پررونقی داشته باشیم.

پورمحمدی تصریح کرد: آقای ظریف به وزیر خارجه آمریکا گفت: "شما به‌قول خودتان یک تحریم هوشمند فلج کننده علیه ما ایجاد کردید اما در همین ایام یمن برای شما یک مشکل شده و یک جبهه جدید برای ایران باز شده و حوزه نفوذ ایران گسترش یافته است".

وی افزود: امروز غیر از ملت ایران هیچ ملتی فریادرس فلسطین، لبنان، مردم یمن، عراق، سوریه و دیگر مظلومان جهان نیست.

وزیر دادگستری گفت: میانگین نفت سال 90 بالای 107 دلار بوده و بیش از 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت صادر می‌کردیم اما امروز ما یک میلیون بشکه نفت با قیمت حداکثر 52 تا 53 دلار صادر می‌کنیم.

پورمحمدی ادامه داد: این نشان دهنده این است که بودجه ما از نفت 23 درصد شده است و ملت ما با این شرائط پذیرفته و صبر و تحمل می‌کند و به حمایت از مظلومان می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع یمن که ایجاد شد، استکبار گمان برد که ایران توان حمایت از مظلومان و مستضعفان را ندارد اما در همین ایام کشتی امدادی اول و دوم ما برای مردم یمن ارسال شد.

وزیر دادگستری تصریح کرد: ما در شرائطی مهم هستیم و نمی‌خواهیم سختی‌ها را بر خود سنگین بگیریم و مشکلات و تنگناهای اقتصادی را بر خودمان ناگوار فرض کنیم چرا که اگر به ما سختی رسیده، دیگر ملت‌ها هم سختی کشیده‌اند.

پورمحمدی افزود: دیروز در دولت بحث داشتیم و وزرا می‌گفتند که باید به‌صورت جدی برای اشتغال فعالیت کنیم، الآن در کشور ما جنس‌های ارزان وارد می‌شود و اشتغال ما ضربه شدید می‌خورد.

وی افزود: وزرا تأکید کردند که درست است در شرائط سختی قرار داریم اما باید اقتصاد، صنعت و اشتغال را رونق دهیم تا مشکلات مردم کمتر شود.

وزیر دادگستری با اشاره به امنیت ایران، گفت: همه ناامنی‌ها اطراف ایران برای ما ایجاد شده و این جاهلان و وحشیانی که به کشتار مردم دست می‌زنند می‌گویند: "اگر ما دستمان برسد، همه شیعیان را ترور می‌کنیم".

پورمحمدی افزود: همه اهداف این تروریست‌های آدم‌کش ما ملت ایران و شیعیان هستیم، این‌ها هدفشان این است که شیعیان را گردن بزنند اما ایران ما به‌برکت نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، قضائی و اطلاعاتی ماست که بالاترین امنیت را دارد.

وی بیان کرد: دولت ادعا نکرده که همه امور درست است اما در شرائطی که آمریکا می‌گوید شدیدترین تحریم هوشمند و فلج کننده تاریخ را علیه ایران اعمال کردیم، روی پای خود ایستاده‌ایم.

وزیر دادگستری بیان کرد: ملت ایران صبور و به خودش متکی است و مسئولان هم در حال خدمت به آنها هستند، مسئولان برای رفع مشکل مردم دغدغه دارند و صدها کار می‌کنند که این کشور زمین نماند.

پورمحمدی افزود: اگر آمریکایی‌ها می‌دیدند که ما با این تحریم‌ها به قهقرا می‌رویم و تسلیم می‌شویم، یک ساعت هم حاضر نبودند با ما به مذاکره بنشینند اما الآن که می‌بینند ملت ما ایستاده‌اند، بر مذاکره اصرار دارند.


آخرین اخبار آخرین اخبار