پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس مسئول حوادث دانشگاه علوم پزشکی یزد:

ایمنی بیمارستان‌های استان یزد ارزیابی می‌شود


کارشناس مسئول حوادث و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی یزد از برگزاری کارگاه ارزیابی ایمنی بیمارستان‌های استان برای حوادث و بلایا خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ کارشناس مسئول حوادث و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، از برگزاری کارگاه ارزیابی ایمنی بیمارستان‌های استان برای حوادث و بلایا خبر داد.

سید حسین طباطبایی ندوشن با بیان اینکه برگزاری این کارگاه دو روزه دستورالعملی از سوی وزرات بهداشت برای ارزیابی ایمنی بیمارستان‌ها در بحران و بلایاست، ادامه داد: کارگاه مدیریت اطلاعات ارزیابی بیمارستان‌ها با حضور مدرسین کشوری از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران در سه سطح عملکردی، سازه‌ای و غیر سازه‌ای در یزد در حال برگزاری است.

وی گفت: فاز تئوری این کارگاه در سالن مرکزی آموزش فوریت‌های پزشکی و پدافند غیر عامل زنده یاد«جوکار» و فاز عملی آن در بیمارستان شهید صدوقی به عنوان بیمارستان پایلوت ارزیابی با حضور تیم‌های ارزیاب بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و تأمین اجتماعی استان برگزار می‌شود.

طباطبایی ندوشن یادآور شد: با همکاری تیم کارشناسی دبیرخانه کارگروه سلامت در حوادث و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی و تیم‌های تعیین شده ارزیاب، کلیه بیمارستان‌های استان مورد برررسی و پایش قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه FHSI یا Farsi hospital safety index چند سالی است که در راستای کمپین جهانی و ملی ایمنی بیمارستان ها در بلایا اجرا و معیار اعتبار بخشی بیمارستان‌های کشور است، افزود: این ابزار با همت موسسه ملی تحقیقات سلامت وزارت بهداشت ، دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور در ایران بومی سازی شده و می‌تواند ایمنی بیمارستان برای حوادث و بلایا را سالانه تا سال 1404 پایش کند، و از جمله اقدامات نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران است که از اعتبار ویژه ای در WHO برخوردار بوده و به عنوان یک طرح مطالعاتی توسط سازمان ملل (UNISDR)  معرفی شده است.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار