پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

:عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس:

آینده بسیار شوم در انتظار عربستان است/برخی دولتمردان جهان اسلام چشم کدخدایی از آمریکا بردارند


عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: بر عهده برخی از مسلمانان جهان است که چشم کدخدایی از آمریکا بردارند و در مسیری راهگشا و ناجی که رهبر انقلاب آن را در دو نامه خود به جهانیان عرضه داشت؛ قرار گیرند.

به گزارش یزدامروزبه نقل از عصرسیاست، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اعدام وحشیانه شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان به همراه یارانش توسط آل سعود گفت: هرچند اقدامات وحشیانه و غیر انسانی آل سعود، در سرزمین وحی و نیز در ساختار حکومت اسلامی که پیامبراکرم(ص)، آن را بنا نهاده است؛ بسیار دور از انتظار بوده، ولی باور این امر که رژیم آل سعود دست به اعدام عالمی با بصیرت، روشنگر و حق طلبی چون شیخ نمر بزند دشوار است و از اوج حماقت و پلیدی این رژیم منحوس خبر می دهد.

توطئه بزرگ در کار است

محمد صالح جوکار اقدامات وحشیانه اخیر علیه شیعیان در عربستان و نیجریه را نشانه‌ای از وجود توطئه‌ای بزرگ دانست و اذعان کرد:جای تردیدی نیست که این دست اقدامات صرفا توسط رژیم هایی چون آل سعود طرح ریزی نشده و آن ها تنها مجری نقشه های پلید شیاطینی چون آمریکا و رژیم اشغالگر قدس هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی این جنایات زنجیره ای را دارای آبشخوری واحد دانست تصریح کرد: امروز وظیفه دولت است که دست از مماشات بی دلی و مخرب بردارد؛ با جدیت و اقتدار به این اقدامات واکنش نشان دهد و اجازه ندهد آزادگان جهان و در راس آن ها مسلمانانی که پا در ره مبارزه با جنایتکاران گذاشته اند؛ احساس تنهایی کنند، که اگر چنین شود عواقب آن گریبان جهانیان را خواهد گرفت و دنیا بیش از پیش شاهد جنایات دولت های شیطان صفت خواهند بود.

وی در ادامه ضمن ابراز ناراحتی از عدم واکنش درخور کشور های اسلامی در برابر کشتار مسلمانان جهان، جهان اسلام را دارای شکاف و تفرقه دانست و گفت: هرچند ملت های مسلمان متحد هستند ولی متاسفانه بسیاری از سران و دولتمردان کشورهای اسلامی از سرسپردگان و نوکران آمریکا و استکبار جهانی بوده و ملت های خود را از این دست اقدامات منع می کنند.

جوکار تصریح کرد: امروز اسرائیل است که در شرایط کنونی با آرامش خاطر نفس می کشد که اگر جهان اسلام متحد شده و تحت قوایی واحد عمل می کردند، اوضاع به این نحو نبود و نفس این جنایتکاران زمان بریده می شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با انتقاد از عملکرد دولت در برابر جنایات مکرر آل سعود، سکوت در برابر این جنایات را راهگشا ندانست و اذعان کرد: دولت باید از تجربیات اخیر خود در رابطه با آل سعود درس گرفته باشد و هرگونه اقدام خشونت آمیز از سوی این رژیم فاسد و خائن به جهان اسلام را با پاسخی محکم مواجه کند، که در غیر این صورت نتیجه ای جز وقاحت بیشتر دولتمردان عربستان در پی نخواهد داشت.

چشم کدخدایی را از آمریکا بردارید

عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد: تا زمانی که برخی دولت‌های اسلامی چشم به دهان آمریکا داشته باشند و این شیطان بزرگ آن ها را اداره کند، شاهد این برادر کشی ها خواهیم بود؛ لذا برعهده آن ها است که چشم کدخدایی از آمریکا بردارند و در مسیری راهگشا و ناجی که رهبر انقلاب آن را در دو نامه خود به جهانیان عرضه داشت؛ قرار گیرند.

وی در آخر با تاکید بر اینکه عربستان با این اقدامات خود را متزلزل می کند افزود: عواقب بسیار شوم و سیاهی در انتظار آل سعود است و بدون شک خون پاک شهید نمر و یارانش این حکومت را سرنگون خواهد کرد.

انتهای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار