پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عراقچی:

این امضاها بچه‌بازی است!!


مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کشورمان درباره امضاهای برجام که تصویر آن اخیراً منتشر شده است، گفت: این امضاها، رسمی نیست و برای یادگاری بوده است.

به گزارش یزد امـــــروز،  سیدعباس عراقچی در نشست اخیر خود با کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس که مشروح آن امروز از شبکه خبر سیما پخش شد، در پاسخ به سئوال یکی از نمایندگان میهمان کمیسیون درباره امضاهای منتشر شده مقامات مذاکره کننده پای برجام در فضای مجازی و اشاره وی به سخنان رئیس‌جمهور که گفته بود چیزی را امضا نکرده‌ایم که به مجلس بفرستیم، اظهار داشت: امضاهای منتشر شده، امضاهای رسمی نیست.

 

وی در توضیح ماجرا گفت: پس از پایان جلسه آخر مذاکرات و دست دادن مذاکره‌کنندگان با یکدیگر، آقای فابیوس (وزیر امور خارجه فرانسه) نسخه‌‌ای را که در اختیار داشت، به دست گرفت و از همه مذاکره‌کنندگان به عنوان یادگاری امضا گرفت؛ حتی غربی‌ها با هم عکس یادگاری گرفتند.

 

معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه تصریح کرد: اگر امضاها رسمی بود، باید عنوان مسئولیت افراد نوشته می‌شد؛ مثلا محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران یا جان‌کری وزیر خارجه آمریکا.

 

عراقچی تاکید کرد: معلوم است که این امضاها بچه‌بازی است.

 

گفتنی است، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، تصویری از امضاهای برجام را با عنوان «پیروزی گفتگو بر اسلحه» در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و نوشته بود: اینهم اصل امضاهای تفاهم‌نامه هسته‌ای، امضاها را چک کنید کم نباشد!

وی دور روز پیش در گفتگو با خبرنگارمهر، درباره این تصویر گفت: امضای رسمی مراحلی دارد و اجازه می خواهد؛ اما این یک توافق و صورتجلسه‌ای بوده، با یکدیگر نشستند صحبت هایی کردند و بالاخره هر جلسه یک صورتجلسه‌ای دارد.

ابتکار در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر از وی که گفته بود، «پس آن عکسی که شما در اینستاگرام منتشر کردید امضاهای یک صورت جلسه بوده است؟» تصریح کرد: بله؛ یک صورتجلسه بوده که خیلی عادی هم است.

منبع:یزد رسا


آخرین اخبار آخرین اخبار