محتوا محتواکارشناس اداره کل هواشناسی یزد گفت: پیش‌بینی می‌شود دما به زیر صفر برسد؛ کشاورزان و باغداران باید اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از سرمازدگی را به عمل بیاورند.

به گزارش یزدامروز؛ «محمدرضا شیر غلامی» کارشناس اداره کل هواشناسی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، اذعان کرد: موج ناپایداری طی چند روز گذشته در استان ما فعال بوده که دیروز هم در اکثر نقاط استان بارندگی به دنبال داشته است.

وی با اشاره به میزان بارش‌ها در برخی نقاط استان ادامه داد: میزان بارندگی در مروست 2 میلی‌متر، هرات 2.1 میلی‌متر، عقدا 3.1 میلی‌متر، میبد 1.6 میلی‌متر، رباط 2.5 میلی‌متر، یزد 3.1 میلی‌متر، نصرآباد 5 میلی‌متر، بهاباد 2.2 میلی‌متر و ندوشن 3.4 میلی‌متر بوده است.

شیر غلامی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی امروز و فردا هم به‌صورت ضعیف‌تر این موج به فعالیت خود در استان یزد ادامه دهد و بارندگی‌ها در سطح استان ادامه داشته باشد که با توجه به کاهش دما بارش در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

وی افزود: پدیده دیگری که ناشی از بارندگی بروز کرده طی امروز، صبح فردا و تا حدودی صبح روز پنج‌شنبه مه آلودگی را شاهد خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی یزد با بیان اینکه طوفان و گردوخاک از دیگر پدیده‌های رخ‌داده دیروز بود، گفت: دیروز سرعت باد در شهر یزد به 72 کیلومتر بر ساعت رسید؛ اما امروز سرعت وزش باد کمتر از دیروز خواهد بود.

شیر غلامی با اشاره به اینکه ازلحاظ دمایی کاهش دما را داشته‌ایم، تصریح کرد: با توجه به نفوذ زبانه‌های پرفشار و شمالی شدن جریانات می‌توان گفت کاهش قابل‌ملاحظه دما را در 24 ساعت گذشته داشتیم. دمای شهر یزد هم‌اکنون 7 درجه سانتی‌گراد است که نسبت به دیروز در همین ساعت 5 درجه کاهش یافت.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود درحالی‌که در گرم‌ترین ساعات دیروز دمای شهر یزد به 25 درجه سانتی‌گراد رسید؛ امروز دمای بیشینه شهر یزد به 18 و فردا به 19 درجه سانتی‌گراد برسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی یزد اذعان کرد: برای مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود صبح روز چهارشنبه و حتی پنج‌شنبه دما به زیر صفر برسد؛ کشاورزان و باغداران باید اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از سرمازدگی را به عمل بیاورند.

انتهای پیام/

 


آخرین اخبار آخرین اخبار