محتوا محتوا

رئیس صنف نمایشگاه‌داران و نمایندگی‌های خودرو یزد:


رئیس صنف نمایشگاه‌داران و نمایندگی‌های خودرو یزد گفت: بازار خودرو راکد و فروشنده نیز زیاد اما خریدار کمتر است البته بعد از گرانی بنزین، ماشین دوگانه‌سوز گرانتر و بیشتر خرید و فروش شد.

سید حسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، گفت: پس از گرانی قیمت بنزین، تغییر قیمتی در نرخ فروش شرکت‌های خودروسازی نداشته‌ایم اما در بازار، قیمت ماشین خارجی بین 50 تا 100 میلیون و خودروهای داخلی حدود 15 میلیون تومان افزایش داشت.

وی  افزود: بازار خودرو راکد و فروشنده نیز زیاد اما خریدار کمتر است البته بعد از گرانی بنزین، ماشین دوگانه‌سوز گرانتر و بیشتر خرید و فروش شد.

رئیس صنف نمایشگاه‌داران و نمایندگی‌های خودرو استان یزد در رابطه با علت گرانی خودرو در بازار، اظهار داشت: متاسفانه عدم تحویل به موقع خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی باعث می‌شود تا بازار متهلب و به یک معضل بزرگ تبدیل شود.

وی تاکید کرد: فروش نامنظم و نامشخص خودرو توسط شرکت‌ها باعث شده تا بازار نتواند به ثبات برسد و قیمت‌ها به قیمت اصلی نزدیک شود.

ضیایی تصریح کرد: نظرشخصی من این است که ماشین بیشتر از این گران نخواهد شد چون نقدینگی دست مردم کم است و اولویت‌های زندگی چیزهایی مهم تر از خودرو است.

وی بااشاره به عواملی که مانع از ثبات قیمت‌ها در بازار خودرو می‌شود، عنوان کرد: عدم تعهد و برنامه مشخص شرکت‌های خودروسازی از یکسو و جولان دلالان  و نمایشگاه‌های متعدد خرید و فروش خودرو از سوی دیگر باعث شده تا بازار خودرو نتواند به آرامش برسد.

ضیایی افزود: متاسفانه ضعف قانون باعث شده تا نتوان سقفی برای فعالیت در این صنف تعیین کرد و همین موضوع فضا را برای جولان دلالان و بورسی‌ها باز می‌کند.

وی گفت: ما از مردم می‌خواهیم حتمن معامله خود را در نمایشگاه‌هایی که دارای پروانه کسب هستند انجام دهند و حتما قولنامه را دریافت و در سریع‌ترین وقت ممکن نسبت به زدن سند اقدام کنند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار