محتوا محتوا

شاکری شمسی وعده داد


مديركل دفتر امور شهری، روستايی و شوراهای استانداری يزد گفت: باید در ایام نوروز در زمینه ساماندهی پارک‌ها، بحث نانوایی‌ها و اقدامات لازم صورت گیرد و نظارت بر بازار کالا و خدمات نیز از سوی تعزیرات و سازمان صنعت معدن تجارت با جدیت انجام شود.

به گزارش یزدامروز، مديركل دفتر امور شهری، روستايی و شوراهای استانداری يزد ظهر امروز در نشست ستاد خدمات نوروزی استان گفت: امروزه سفر به عنوان بخشی از فرهنگ جامعه ایرانی نهادینه شده است و خانواده‌ها از مسافرت‌های آسان و فرصت‌های پیش رو در این زمینه استفاده می‌کنند.

محمود شاکری شمسی با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود که مردم از استان یزد خاطرات خوبی را با خود ببرند، ادامه داد: باید اقدامات لازم در زمینه تسهیلات سفرهای نوروزی فراهم شود تا مشکلی برای خانواده‌ها و مسافران پیش نیاید.

وی با بیان اینکه نباید در فرصت پیش آمده در سفرهای نوروزی فرهنگ اصیل یزدی دچار خدشه شود، ادامه داد: در برنامه‌های نوروزی و اقدامات این ستاد باید تلاش شود تا برخی به اسم یزد به فرهنگ یزدی خدشه وارد نکنند و مسئولان نظارتی و متولیان امر در این زمینه باید با جدیت برخورد کنند و با کسی تعارف نداشته باشند.

شاکری شمسی همزمان شدن عید نوروز 97 با جهانی شدن یزد را اتفاقی بزرگ دانست و گفت: در سال پیش رو باید دقت بیشتری داشته باشیم تا همه اقدامات  در چارچوب و با در نظر گرفتن ثبت جهانی یزد باشد و با احتمال اینکه شاید تعطیلات زمستانی نیز داشته باشیم و مسافران بیشتری به یزد سفر کنند اقدامات با حساسیت بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل اجرایی ستاد خدمات سفر ابلاغ و احکام به امضای استاندار خواهد رسید؛ خاطرنشان کرد: فرمانداران نیز به‌عنوان مسئولان اجرایی در شهرستان‌ها باید پیگیر امور باشند و مشکلات را شناسایی و بررسی کنند.

مديركل دفتر امور شهری، روستايی و شوراهای استانداری يزد تصریح کرد: با توجه به اینکه در دستورالعمل‌ها شهرها در بحث مدیریت گردشگری ارزیابی و شهر نمونه در این زمینه انتخاب خواهد شد باید اقدامات لازم در زمینه سفرهای نوروزی به طور جد پیگیری شود.

شاکری شمسی تاکید کرد: باید در زمینه ساماندهی پارک‌ها، بحث نانوایی‌ها، رفت و آمدها و بازدید مسافران از اماکن تاریخی و گردشگری به گونه‌ای که موجب ترافیک نباشد اقدامات لازم صورت گیرد و همچنین نظارت بر بازار کالا و خدمات از سوی تعزیرات و سازمان صنعت معدن تجارت با جدیت انجام شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه نظارتی بر اقدام برخی افراد فاقد مجوز در اجاره خانه و اماکن خصوصی به مسافران وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه برخی در ورودی شهر بدون داشتن مجوز  برای اجاره خانه به مسافر اقداماتی انجام می‌دهند که زیبنده شهر یزد نیست و متاسفانه هیچ دستگاه نظارتی نیز در این زمینه نظارتی ندارد که باید هر چه زودتر اقدام لازم برای ساماندهی و نظارت بر این موضوع صورت گیرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار