محتوا محتوا

مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد:


مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد گفت: علی رغم دستور مقام معظم رهبری مبنی برحمایت از تولید داخلی اما متاسفانه بانک ها در این خصوص با ما راه نیامده و علی رغم اینکه بخشودگی جرائم یک تکلیف قانونی است این اقدام از سوی بانک ها عمل نمی شود.

حمید رضا قصری  صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که با توجه ناپایداری اقتصاد، طبیعی است که شرکت ها تا زمان سازگاری با شرایط جدید دچار لطمه های شدیدی می شوند مگر شرکت هایی که شرایط آینده را پیش بینی کرده باشند که تعداد آن ها بسیار کم است و این موضوع سبب می شود که در مواجه با تغییرناخواسته دچار چالش شوند.

مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد افزود:  شرکت ما نیز علی رغم زحمات مدیران قبلی دچار شوک اقتصادی شده و این موضوع سبب کاهش نقدینگی شده است چرا که با رشد چند برابری ارز و به تبع آن اقلام داخلی کشور مانند مس و پلیمر ناخواسته هزینه های بیشتری بر ما تحمیل شده است.

قصری با اشاره به این موضوع که آثار چالش نقدینگی از ابتدای امسال در شرکت خودش را نشان داده ابراز داشت: البته با اقدامات در حال انجام به دنبال رهایی از تله نقدینگی هستیم.

مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد؛ بازنگری در منابع مختلف شرکت را راهکار فعلی برای عبور از چالش نقدینگی عنوان کرد و اظهار داشت: به دنبال بازنگری در روابط با شرکای تجاری خود هستیم تا قانون برنده- برنده حاکم شود ضمن اینکه در توسعه بازار نیز با توجه به پتانسل های موجود در شرکت به دنبال استراتژی تنوع محصولات هستیم .

وی اضافه کرد: استراتژی تنوع محصول یک استراتژی دائمی بوده و به این معنی است که هر ساله ساخت وتولید محصولات جدید در دستور کار باشد و این اقدام می تواند ما را از تک محصولی بودن که یکی از عوامل شکست محسوب می شود خارج کند.

قصری با بیان اینکه در حال حاضر رویکرد سازمانی  از ساختار های  مدرن به ارگانیک در حال تغییر است ابراز داشت:دراین ساختار فرد تصمیم نمی گیرد بلکه گروه تصمیم گیرنده است و از این منظر شرکت استعداد تولید و فروش هزارمیلیارد تومان انواع محصول را در سال دارد.

مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد با اشاره به اهمیت صادرات به بازارهای خارجی در شرایط فعلی کشور گفت: در این صنعت 300 شرکت درحال فعالیت هستند و به نوعی بازار اشباع بوده و حرکت در آن بسیار سخت و شکننده است لذا در حال حاضر بر روی  بازار 15 کشور تحقیقاتی صورت گرفته و در این زمینه قردادهایی نیز منعقد و یا در حال مذاکره است.

قصری با اشاره به ضرورت بروز شدن تکنولوژی و شناسایی بازاهای خارجی  مستعد ابراز داشت: تکنولوژی به معنای روش های انجام کاربوده و تنها به معنای ورود دستگاه های جدید نیست بلکه استفاده بهینه از دستگاه های موجود می تواند یکی از روش های استفاده از تکنولوژی باشد و این توانمندی فنی و دانش کافی وجود دارد که از دستگاه های موجود محصولات متعدد تولید شود.

وی بازارهای عراق،سوریه،افغانستان،کشورهای غرب افریقا و حوزه خلیج فارس را بازارهای خارجی هدف شرکت شهید قندی برشمرد و گفت: در برخی کشورها استراتژی شریک گزینی را دنبال می کنیم یعنی محصولات نیمه ساخته را به آن کشور صادر کرده و مراحل تکمیل در کشور مقصد انجام می شود بنابراین در این روش دانش فنی و مدیریت بر عهده ماست و سرمایه گذاری و توسعه بازار با کشور وارد کننده است.

مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد با اشاره به فرموده مقام معطم رهبری در استفاده از توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: خوشبختانه در کشور دانش فنی برای ساخت انواع محصولات مشابه خارجی را داریم به عنوان نمونه طی مذاکراتی که با یکی از سازمان ها داشتم متوجه شدم که در خصوص کابل های زیر سطحی دچار مشکل هستیم و دشمنان ما را تحریم کردند که بلافاصله  تولید این کابل ها در دستور کار ما قرار گرفته وانشاالله به زودی  برای اولین بار این کابل ها را تولید خواهیم کرد.

قصری با بیان اینکه اولین و قوی ترین تولید کننده فیبر نوری در کشور و دومین شرکت در خاورمیانه هستیم و از نظر کیفبت حرف اول را در بازار می زنیم ابراز داشت:بر اساس چشم انداز 5 ساله باید رتبه اول خاورمیانه  را کسب کنیم که البته در حال حاضر در برخی کشورها اول هستیم و از امسال استارت کار خواهد خورد و این استعداد در ما وجود دارد.

وی در خصوص میزان صادرات این شرکت هم گفت: اگر مشکل خاصی به وجود نیاید صادرات ما تا پایان سال به بیش از دومیلیون دلار پیش بینی شده است اما با مذاکرات صورت گرفته و قراردادهای پیش بینی شده، حجم صادرات باید در سال آینده به  بیش از ده میلیون دلار برسد.

قصری  با بیان اینکه مشکلات صنایع در کشور به دوگونه عمومی و خاص تقسیم می شوند گفت: همه مسئولان در جریان مشکلات عمومی قرار دارند که عقب ماندگی نقدینگی سرمایه در گردش و تولید، در اثر شوک تورمی به وجود آمده یکی از این موارد است و بسیار هم جدی به نظر می رسد.

مدیرعامل کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد استمهال بدهی های بانکی و تعیین تکلیف دارائی های غیر مولد را مهمترین مشکلات خاص این شرکت دانست و ابراز داشت: علی رغم دستور مقام معظم رهبری مبنی برحمایت از تولید داخلی اما متاسفانه بانک ها در این خصوص با ما راه نیامده و علی رغم اینکه بخشودگی جرائم یک تکلیف قانونی است این اقدام از سوی بانک ها عمل نمی شود و حتی اصرار ما برای در خواست  دوره تنفس تا زمان احیا نیز فایده ای نداشته است. 

قصری اضافه کرد: اما مشکل دیگر ما این است که از محیط زیست برای جابه جایی شرکت هشدارهای متعدد داده شده اما باید مسئولان کمک کنند تا ابن جابه جایی صورت گیرد تا سرمایه گذاری های جدید شرکت  در مکان جدید اتفاق بیفتد ضمن اینکه باید زمین فعلی نیز تعیین تکلیف شود تا بتوانیم زمین را به گونه ای تقسیم کرده و به فروش برسانیم که سرمایه گذاری بهتری داشته باشیم.

گفتنی است مجموعه کارخانجات کابل های شهید قندی یزد در حال حاضر دارای بیش از 400 کارمند بوده که تعداد 300 نفر از آن ها در کارخانه مشغول به فعالیت هستند ضمن اینکه این شرکت توانسته برای بیش از 3 هزار نفر نیز در داخل کشوربه صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار