پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت‌الله ناصری:


امام جمعه یزد گفت: امروز دشمنان خبیث برای از پا در آوردن مردم با شیوه های جدید سعی می کنند با انحراف مردم از مسیر اصلی انقلاب توطئه های خود را عملی کنند که باید مردم به ویژه جوانان هوشیار باشند.

به گزارش یزدامروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد، با بیان اینکه دشمنان به ویژه استکبار جهانی آمریکا و انگلیسی ها هیچ گاه دلسوز ملت ایران نبوده اند، گفت: ایران اسلامی در طول چهل سال گذشته تحریم‌ها و توطئه‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته و درزمینهٔ نظامی و علمی و هسته‌ای به میزانی رسیدیم که نمی‌توانند مقابل ما بایستند.

وی ادامه داد: دشمنی برخی کشورهای استعمارگر نسبت به جمهوری اسلامی ایران، این است که آن‌ها نمی‌خواهند ما یک کشور مستقل، دارای دین و آزادباشیم و نمی‌خواستند که ایران اسلامی در زمینه‌های هسته‌ای و علمی پیشرفت کند.

امام جمعه یزد و نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با طرح این سؤال که مگر آمریکا و انگلیس چه‌کاری برای ایران انجام داده‌اند که بخواهیم به حرف‌های آن‌ها گوش بدهیم؟ اضافه کرد: دشمنان ایران اسلامی جز بدبختی چیز دیگری را برای ما نمی‌خواهند و توطئه های دشمنان در طول دوران 40 ساله انقلاب به لطف خداوند و هوشیاری ملت و دولت خنثی شده است 

آیت‌الله ناصری افزود: امروز این دشمنان خبیث برای از پا در آوردن مردم با شیوه های جدید سعی می کنند با انحراف مردم از مسیر اصلی انقلاب توطئه های خود را عملی کنند که باید مردم به ویژه جوانان هوشیار باشند. جنگ‌های شناختی، حرکتی است که امروزه دشمن در ایران اسلامی و برخی دیگر از کشورها پیاده‌سازی کرده‌اند و ما باید نسبت به آن مراقبت داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این جنگ، از جنگ علیه باورها، هدف قرار دادن سرمایه‌های اجتماعی و ارزش‌ها و همچنین تأثیر بر روی ذهن، فکر و باور و بینش افراد استفاده می‌کنند و تلاش می کنند با برنامه های تبلیغی بر روی ذهن و بینش مردم به ویژه جوانان تاثیر بگذارند و نمونه آن در اتفاقات اخیر کشور به خوبی مشهود بود.

امام‌جمعه یزد دروغ در خصوص کشته سازی در ایران در جریان گرانی بنزین را یکی از نمونه‌های جنگ‌های شناختی عنوان کرد و ادامه داد: آن‌ها این شایعه را در بین جوانان و مردم به راه انداختند و در حالی بود که نیروهای انتظامی و بسیجیان تا زمانی که مردم درصحنه بودند هیچ حرکتی انجام ندادند و با آن‌ها مدارا کردند تا بروند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد قداست زدایی از نقطه اصلی نظام، اعتبار زدایی از تصمیمات نظام، اعتماد زدایی بین مردم و حاکمیت، مشروعیت زدایی از ساختارها، سازوکارها و سیاست‌گذاری نظام، برنامه‌های سازی برای شبهه افکنی، امید زدایی و ناکارآمد نمایی و روی گرداندن مردم و از بین رفتن سرمایه‌های اجتماعی و اخلاقی و غیره را ازجمله موارد جنگ شناختی نام برد که دشمن بر روی آن تمرکز کرده و قشرهای مختلف جامعه را هدف قرار داده‌اند تا به اهداف شوم خود در ایران اسلامی دست یابند.

انتهای پیام/

 






آخرین اخبار آخرین اخبار