پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

أین تذهبون؟

با طرح کاپیتولاسیون گونه«شورای عالی انقلاب فرهنگی» مخالفیم/سیاه نمایی در وزارت ارتباطات برای فضای مجازی جز منفعت طلبی برای برخی نیست


تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در پی نشست آموزشی تشکیلاتی خود با عنوان بصیرت فاطمی بیانیه را صادر کرد.

به گزارش یزد رسا، تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در پی نشست آموزشی تشکیلاتی خود با عنوان بصیرت فاطمی بیانیه را صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد تشکلی مستقل، ولایت مدار و انقلابی بوده و همواره در مقاطع حساس تاریخ، صریح، قاطعانه و انقلابی به تکلیف خود عمل کرده است. این تشکل با برگزاری نشست آموزشی تشکیلاتی خود تحت عنوان بصیرت فاطمی (4) که در اردیبهشت ماه 94 انجام شد و در جهت ارتقا سطح بصیرتی اعضای فعال این تشکل صورت گرفت، به بررسی مسائلی از قبیل عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی ، تبیین نامه ی امام امت به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی، ساختار تحریم ها و علل اثرگذاری آن برکشور، عدالت اقتصادی، فضای مجازی و... با حضور اساتید مطرح کشوری پرداخت. حال بر آن شدیم تا در راستای مطالبه گری دانشجویی مان و همچنین در جهت پیوند مطالب مطرح شده با عمل در سطح جامعه، موضوعاتی را مطرح کنیم که توجه به آن خالی از لطف نیست.

 

1) در حال حاضر مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی است که براساس آن هیچ دانشجو یا استادی در صورت داشتن اعتراض به مجموعه های بالادستی خود، نمی تواند شکایتش را به مرجعی خارج از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ببرد. جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد ضمن اعتراض شدید به تصویب این طرح کاپیتولاسیون گونه، خواستار تجدید نظر اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 

2) در نامه ی امام امت به عموم جوانان در اروپا و آمریکای شمالی نکات حائز اهمیتی نهفته است که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم: اولا این نامه زمانی توسط امام خامنه ای(مدظله العالی) مطرح می شود که استکبار جهانی در جهت اهداف شوم اسلام هراسانه و اسلام ستیزانه خود گروه های اجیر شده و مزدوری از جمله تکفیری ها و سلفی ها و وهابیت خبیث را نمایندگان اسلام و مسلمانان واقعی معرفی می کند و همچنین با بوجود آوردن غده ی چرکینی به نام داعش، آن را نمونه ای از دولت و حاکمیت اسلامی مطرح می کند. ثانیا یکی از دلایل اصلی خطاب قرار دادن عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی می تواند این باشد که این جوانان با کانون های اصلی استکبارجهانی که آمریکا و انگلیس باشند ارتباط مستقیم دارند. ثالثا لازم به ذکر است که این نامه فقط اختصاص به جوانان در اروپا و امریکای شمالی ندارد و همه ی جوانان را به توجه به فطرت پاک و وجدان بیدارشان دعوت می کند. ما هم در اینجا از همه ی جوانان با هر سلیقه ای دعوت می کنیم که با خواندن این نامه و توجه به نکات نهفته ی آن در جهت تبیین هر چه بهتر و بیشتر آن گام بردارند .

 

3) ساختار تحریم ها به گونه ای است که با تعهدات آمریکا در لوزان و ژنو خلل اساسی و ملموسی بر پیکره آنها وارد نمیشود چرا که تحریم های هسته ای در کنار تحریم های مسائل نظامی و نفوذ منطقه ای و حتی ادعاهای حقوق بشری غرب بسیار ناچیز است وحتی سازوکار تعلیق تحریم ها به سرعت قابل بازگشت است، لذا جامعه اسلامی دانشجویان توافقی را مورد قبول می داند که تمامی تحریم ها در همه سطوح و یکجا ملغی بگرداند.

 

4) مطابق ماده ی 46 برنامه ی پنجم توسعه ی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1389، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به ایجاد و توسعه ی شبکه ی ملی شده است. اما با گذشت بیش از چهار سال از تصویب این قانون، گویا منفعت طلبی افرادی خاص در پیکره ی این وزارت خانه اثری جز سیاه نمایی های انجام شده در زمینه ی اینترنت و فضای مجازی نداشته است و متاسفانه کیسه های عده ای بواسطه ی انحراف و سیه روزی مادی و معنوی جوانان این مرز و بوم در حال پر شدن از این پول های نجس است؛ که مطمئنا در جایی که مجال سخن باشد حتما به تبیین این قضیه خواهیم پرداخت. از طرفی امام امت حدود 40 مطالبه در جهت ایمن سازی و همچنین افزایش سرعت و کاهش هزینه های  فضای مجازی کشور دارند که هنوز حتی یکی از آن ها هم اجرا نشده است این در حالی است که همه ی مطالبات اوباما که در پیام تبریک عید نوروز او به ایرانیان صورت گرفت اجرا شده یا در حال اجراست! جای بسی سؤال از مسؤولین دارد که أین تذهبون؟ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد ضمن محکوم کردن این اهمال ها و سهل انگاری های سود جویانه ی صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام می دارد که اگر مطالبات حقه ی نخبگان در این زمینه عملی نگردد به واسطه ی جوان بودن و دانشجو بودن خود هیچ تعهدی نسبت به سکوت در مقابل مسؤولین خاطی این زمینه نخواهد داشت؛ و در همین جا از سایر جوان های انقلابی و دلسوز درخواست داریم که با جریان سازی و مطالبه گری و تبیین هر چه بیشتر این موضوع راه سود جویی و حرام خواری بعضی مسؤولین را ببندند و مطمئن باشند که با این کار خود گامی محکم در جهت بهبود فرهنگ این مرز و بوم برداشته اند.

و السلام علی من اتبع الهدی


آخرین اخبار آخرین اخبار