پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس کل دادگستری استان یزد


عضو هیئت امناء ستاد دیه استان در پایان خاطر نشان کرد:در دو ماه گذشته با کمک یکصد و 10 میلیون تومانی یک خیر زمینه آزادی 7 زندانی فراهم شده و در مجموع با کمک خیرین در این مدت 11 زندانی به آغوش جامعه و خانواده بازگشتند.

 به گزارش یزدامروز؛ رئیس کل دادگستری استان یزد در مراسم جشن گلریزان یزد با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص ثواب خوشنود ساختن دل مومنان گفت: براساس این روایت اگر کسی بتواند به اندازه یک دانه خرما بنده مومنی را خوشحال سازد خداوند در مقابل این عمل وی عذاب را از او برداشته و بهشت را برایش  قرار می دهد.

محمد رضا حبیبی افزود: شما خیرین محترم با اقدام خداپسندانه خود نه تنها دل یک مومن بلکه دل چندین مومن را خشنود می سازید چرا که هر فرد زندانی که به واسطه جرائم غیر عمد در زندان گرفتار شده است در حقیقت دارای خانواده ای است که با آزادی او چندین نفر دیگر هم خوشحال می شوند.

حبیبی با اشاره به این مطلب که بر اساس یک اصل حقوقی بین المللی تنها شخص مرتکب جرم، مستحق مجازات است اظهار داشت: در حقیقت همراه با کسی که به طور ناخواسته براثر ورشکستگی یا تصادف وارد زندان می شود  خانواده وی نیز زندانی می شوند چرا که خانواده منبع درآمد و اتکای خود را ازدست میدهد و معیشت آنان دچار مشکل می شود بنابراین قدم خیرشما خیرین بزرگوار در این مراسم سبب خوشحالی  دل چندین نفر خواهد شد و انشالله خداوند شما را مستحق همان حدیث پیامبر اکرم (ص) خواهد ساخت.

حبیبی اظهار داشت: دادگستری یزد مانند قیچی دولبه عمل می کند از یک طرف برای رعایت نظم جامعه و استیفای حقوق  مردم  مجبور به زندانی کردن افراد با جرائم غیر عمد است و از سوی دیگر با جمع کردن خیرین در ستاد دیه زمینه آزادی آنان  را فراهم می کند.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: خوشبختانه با کمک اعضای هیئت امنا ستاد دیه و خیرین مردمی آن در یزد درچند سال اخیر کمک به زندانیان به یک فرهنگ تبدیل شده به نحوی که در سال گذشته با همت شما خیرین عزیز و تسهیلات بانکی توانستیم 156 زندانی محکوم مالی را با بدهی بالغ بر 20 میلیارد تومان آزاد کنیم.

حبیبی با اشاره به اینکه در حدود نصف این بدهی از طریق گذشت و رضایت شکات تامین شده است ابراز داشت: این فرهنگ هم از مواردی است که به خوبی در حال گسترش بوده و باید نهادینه شود چرا که وقتی طلبکاری می بیند پای بدهکار به زندان باز شده و او می تواند با گذشت از بخشی از طلب خود و با کمک مشارکت های مردمی و تسهیلات بانکی زمینه آزادی بدهکارش را فراهم آورد باید با خدا معامله کرده و گذشت کند.

عضو هیئت امناء ستاد دیه استان  در پایان خاطر نشان کرد: استان یزد دارای خیرینی است که حتی اجازه اعلام اسامی خود را نمی دهند و یکی از این افراد در دو ماه گذشته با کمک یکصد و 10 میلیون تومانی خود زمینه آزادی 7 زندانی را فراهم آورده و در مجموع با کمک خیرین  در این مدت 11 زندانی به آغوش جامعه و خانواده بازگشتند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار