پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جانباز 70درصد حوزه؛

با پاهای مصنوعی بی‌کیفیت راه رفتن برایم سخت است/انبار مهماتی که با شلیک هواپیما منهدم نشد!


به مناسبت روز جانباز و سوم خرداد فتح خرمشهر، مدیر حوزه علمیه استان یزد به همراه دو معاون خود باحضور درمنزل محمد علیزاده یکی از جانبازان استاد حوزه علمیه استان یزد ضمن گفتگو با وی از نزدیک با شرایط زندگی و درمان این ایثارگر آشنا شدند.

به گزارش یزد امـــــــــروزبه نقل از حوزه علمیه استان یزد، صبح امروز به مناسبت میلاد با سعادت حضرت عباس(ع) و روز جانباز و سوم خرداد فتح خرمشهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس مدیر حوزه علمیه استان یزد به همراه دو معاون خود حجت الاسلام حسینی راد معاون امور طلاب و دانش آموختگان و محمد علی فخر الساعه مدیریت واحدهای آموزشی با حضور در منزل محمد علیزاده یکی از جانبازان استاد حوزه علمیه استان یزد ضمن گفتگو با وی از نردیک با شراط زندگی، درمان این ایثارگر آشنا شدند.


در این جلسه که در یک فضای صمیمی برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین شمس با تشکر و تجلیل از رشادت ها و پایمردی های جانبازان برای حفظ و استقلال ایران اسلامی، گفت: شما با خدا معامله کردید و ان‌شاءالله خداوند اجر و مزدتان را با عزت در دنیا و مقام شامخ در آخرت عنایت می‌فرماید.


مدیر حوزه علمیه استان یزد با بیان این‌که «ملاقات با جانبازان و خانواده شهدا برای ما انگیزه و روحیه مضاعف را به دنبال خواهد داشت»، گفت: دفاع مقدس رایحه‌ای ماندگار برای همه ماست و در این دیدارها فضای معنوی ایجاد شده ما را در راهمان، استوارتر خواهد کرد.


در ادامه این رزمنده دفاع مقدس یکی از مشکلاتی که هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کند را پاهای مصنوعی خود دانست و گفت: این پاهای مصنوعی چون از کیفیت مناسبی برخوردار نیست بنده بیش از 5 دقیقه نمی توانم روی آن بیایستم و اگر بخواهم با آن ها راه برم این پاهای مصنوعی به دلیل فشار زیادی که به ران من وارد می کند بیش از 10 دقیقه امکان راه را برای من فراهم نمی کند.


این جانباز طلبه و استاد حوزه علمیه در این دیدار به ذکر یه خاطره کوتاه بسنده کرد و گفت: زمانیکه ما در منطقه عملیاتی«سر پل زهاب» بودیم، یک انبار مهمات خیلی بزرگ در نزدیک ما بود که به ما گفته بودند اگر این انبار منفجر شود شاید علاوه برخسارت های مالی و جانی ممکن است در منطقه زلزله ای 4 ریشتری نیز اتفاق بیافتد.


علیزاده ادامه داد: با توجه به اینکه دشمن از طریق هواپیماهای خود می توانست به این منطقه نفوذ کند ترس انفجار این انبار همیشه وجود داشت.

این جانباز سرافراز 8 سال دفاع مقدس گفت: عراقی ها که متوجه چنین انباری در منطقه شده بودند درصدد انهدام این انبار برآمدند و هواپیمایی از دشمن که توانست از پدافند هوایی ما عبور کند این انبار را هدف قرار داد و ما با خود شهادتین را خواندیم اما در این زمان لطف خداوند شامل ما شد و تنها بخش کوچکی از این انبار در اثر اصابت گلوله هواپیما منفجر شد و هیچ خسارت جانی به لطف خدا برجای نگذاشت.
آخرین اخبار آخرین اخبار