پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جوکار:بدهی1070میلیاردتومانی‌تنها یک معدن به دولت واستان یزد!

بدهی‌یک‌معدن به یزدی‌ها دوبرابر بودجه‌عمرانی‌استان است/متخلفانی‌که با حمایت مسئولین مدیرنمونه می‌شوند!


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس در نشست خبری امروز پرده از بدهی تنها یکی از معادن استان یزد به دولت ومردم یزد برداشت.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، محمدصالح جوکار، پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به بدهی سنگین یکی از معادن بزرگ استان یزد به دولت و استان اظهار داشت: براساس قانون این معدن باید یک هزار و 70 میلیارد تومان بابت بدهی خود به دولت و استان پرداخت کند.

محمد صالح جوکار افزود: بدهی این معدن در9 ماهه اول سال 93(سال گذشته) 479 میلیارد تومان بوده که از این میزان 300 میلیارد تومان پرداخت کرده که این رقم به اضافه بدهی سال جاری معدن در مجموع به یک هزار و 70 میلیارد تومان می‌رسد که 20 درصد از این میزان معادل 188 میلیارد تومان سهم استان یزد و بقیه و سهم دولت است.

رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کل بدهی 20 درصد استان یزد از این مبلغ 188 میلیارد تومان است که دوبرابر بودجه عمرانی استان یزد به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: مسئولان استان چند بار پرداخت این بدهی را پیگیری کردند و در همان زمان که حق انتفاع معدن پرداخت نمی شد یکی از مدیران استان در مصاحبه با رسانه ها این معدن را خوش حساب ترین معدن معرفی کرده بود و این یعنی چشم بستن روی حق مردم و اکنون این مدیران باید توبیخ و برکنار شوند نه اینکه تشویق و به عنوان مدیر نمونه معرفی شوند.

مشروح این نشست خبری را اینجا بخوانید

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار