پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر خارجه بحرین :

برای مقابله با ایران جدی هستیم!


وزیر خارجه بحرین مدعی شد که کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس برای مقابله با ایران جدی هستند و تهران باید تغییری اساسی در سیاست خارجی خود ایجاد کند.

به گزارش یزدامروز؛ وزیر خارجه بحرین مدعی شد که کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس برای مقابله با ایران جدی هستند و تهران باید تغییری اساسی در سیاست خارجی خود ایجاد کند.


به گزارش تسنیم، شیخ «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین، روز جمعه اعلام کرد، کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس برای مقابله با ایران در ارتباط با سیاست خارجی آن، جدی هستند و تهران باید از حمایت از سازمان‌هایی در خاورمیانه دست بردارد.

شیخ خالد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سعودی «العربیه» گفت: «ما به ایران و به همه حامیان آن پیام می‌فرستیم که ما اینک برای مقابله با آن جدی هستیم و هیچ تردیدی در دفاع از دولت‌های‌مان، ملت‌های‌مان، منافع‌مان و برداران‌مان در منطقه نداریم؛ برای اینکه این موضوع برای ما مسئله‌ای حیاتی است.»

وی در جایگاه وزیر خارجه یک کشور کوچک عربی اعلام کرد: بحرین و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس برای گشودن صفحه‌ای جدید با ایران آماده هستند. اولین و مهم‌ترین گام این است که ایران باید تغییری ریشه‌ای در سیاست خارجی خود در قبال دولت‌های منطقه صورت دهد و این تغییر همچنین شامل متوقف کردن حمایت از حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌ها است.»

وزیر خارجه بحرین درباره اظهارات اخیر «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگویش با مجله «آتلانتیک» که در آن ایران و عربستان را به همکاری فراخوانده است، گفت: «هیچ تغییری در سیاست نمی‌بینم.»

وی از اهمیت هرگونه اختلافات با آمریکا درباره این اظهارات اوباما کاست و گفت: «روابط با آمریکا تاریخی و مستحکم است.»

طبق این گزارش، اوباما، ماه گذشته در گفت‌وگو با مجله آتلانتیک متذکر شد، رقابت منطقه‌ای میان عربستان و ایران، به تغذیه کشمکش‌ها دریمن، عراق و سوریه منجر شد و عربستان باید مشارکت رقیب سرسخت خود را در اداره منطقه بپذیرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار