محتوا محتوا

رسایی:


رسایی گفت: آمریکائی در پی یافتن فرصتی مناسب برای ضربه زدن به ملت و نظام بودند که مسئولان دولتی و تیم مذاکره کننده ما با امضای برجام با متنی پر ابهام این فرصت را در اختیار آنان قرار دادند و جالبتر اینکه آن را به دورغ، به عنوان یک پیروزی به مردم معرفی کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در مصاحبه با یزدرسا؛ با اشاره به اینکه دولت قرار بود با توافقنامه برجام همه تحریم های وضع شده علیه ملت ایران را برطرف کند اظهار داشت:  امروز هیچ کس نسبت به این مسئله تردید ندارد که برجام فقط یک حفره امنیتی برای دشمنان انقلاب ایجاد کرده و آن ها توانستند از طریق این حفره، نفوذ خود را در کشور بیش از گذشته  گسترش دهند و تا حدودی به اهداف خود دست پیدا کنند.

برجام دارای ساختار و متنی پر ابهام 

حجت الاسلام حمید رسایی افزود: برای همه کسانی که چند سال قبل، متن برجام را مطالعه کرده بودند چنین روزهایی قابل  پیش بینی بود و بر همین اساس ما در مجلس نسبت به آن اعتراض می کردیم ومعتقد بودیم ادعاهایی که توسط مقامات دولتی و رئیس مجلس در موضوع برجام صورت می گیرد غیر واقعی است.

حجت الاسلام رسایی با اشاره به این که برجام دارای ساختار و متنی پر ابهام بود که در طول دوسال گذشته مورد سوء استفاده طرف مقابل قرار گرفته است خاطر نشان کرد: متاسفانه برجام به دلیل همین متن ابهام آمیز توانسته منافع طرف مقابل را بیش از گذشته تامین کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه  مبهم بودن متن برجام سبب شد تا در این معاهده، دشمنان ما به تعهدات خود عمل نکنند اظهار داشت:  تنها ایران بود که به تعهدات خود به طور کامل عمل کرد و با توقف دانش هسته ای، امید جوانان خود را که در این رشته فعالیت می کردند به یاس تبدیل کرد.

رسایی تصریح کرد: به عقیده من برجام در برابر چیزهایی که از ما گرفت دستاوردی برایما ن نداشته الا اینکه  طرف مقابل هر روز بر تحقیر  و تهدید و توهین خود  نسبت به  ملت ایران اضافه کرده وهمچنین  مشخص شد در تیم مذاکره کننده چند نفر جاسوس وجود داشته است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص علت عدم تحقق دستاوردهای ادعا شده در مسئله  برجام هم گفت:  پاسخ این سوال را باید مقامات دولتی و رئیس مجلس که نقش به سزایی در تحمیل برجام داشتند بدهند و مردم نیز باید در این زمینه از آقایان مطالبه گری داشته باشند.

رسایی درپاسخ به این سوال که آیا وضع تحریم های جدید پس از امضای برجام نقض آن محسوب می شود یا خیر؟ ابراز داشت: این اشکال  به تیم مذاکره کننده ما وارد است  که چرا در مسئله برجام متنی را امضا کرده  که دارای ابهامات  زیادی است اما به هرجهت طرف مقابل نیز با استناد به همین متن اهداف خود را به پیش می برد و از نظر آمریکائی ها وضع تحریم های جدید علیه کشور منافاتی با برجام ندارد.

قطعا برجام برای رفع همه تحریم ها بود

وی در واکنش به ادعاهایی مبنی بر اینکه برجام قرار نبوده تمام تحریم ها را برطرف کند گفت: قطعا برجام برای اینکه تحریم ها به طور کامل برداشته شود به امضاء رسیده و آقایان روحانی ،ظریف ،صالحی و عراقچی همواره  در سخنرانی ها و در مجامع عمومی مدعی رفع همه تحریم ها با امضای برجام بودند و الان نمی توانند ادعا کنند که برجام فقط برای تحریم های هسته ای بوده است.

نماینده مردم تهران در نهمین دوره مجلس ادامه داد: البته اگر فرض را بر ادعای آقایان هم بگذاریم مشاهده می کنیم که  نه تنها تحریم های هسته ای حذف نشده بلکه این تحریم ها  نیز اضافه  یا تمدید شده است  و این ادعاها بیشتر برای فرار از پاسخگوئی به مردم  است  البته مردم این مسائل  را می فهمند و در زمان لازم هشدار خود را خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برجام مسیر ضربه زدن آمریکائی ها به ملت ایران را هموار کرد خاطر نشان ساخت:  آمریکائی با آن سابقه دشمنی  که با ملت ایران دارند در پی یافتن فرصتی مناسب برای ضربه زدن به ملت و نظام بودند که مسئولان دولتی و تیم مذاکره کننده ما با امضای برجام با متنی پر ابهام این فرصت را در اختیار آنان قرار دادند و جالبتر اینکه آن را به دورغ، به عنوان یک پیروزی به مردم معرفی کردند.

رسایی درپایان بهترین واکنش  دولتمردان در قبال زیاده خواهی های آمریکائی ها و وضع تحریم های جدید علیه ملت ایران را قطع امید آنان از آمریکائی ها دانست و اذعان کرد: کاری که الان باید توسط مسئولان دولتی ما صورت گیرد این است که  از آمریکا نا امید شوند و فکر نکنند با دست درازی طرف آنان قرار است چیزی عاید آنان شود البته بنده  چنین روحیه ای را در دولتمردان  نمی بینم و آن ها همچنان به برجام و آمریکا امیدوارند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار