محتوا محتوا

نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی:


نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: هرکجا منطق مقاومت را نادیده گرفتیم و به این تفکر امام (ره) بی‌توجهی نشان دادیم گرفتار شدیم و ضربه خوردیم مانند برجام.

محمد صالح جوکار در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز؛ با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام راحل گفت: رهبری معظم در فرمایشات خود به خصوصیات و ابعاد شخصیتی امام (ره) پرداختند و فرمودند امام (ره) یک تفکر جامع و کامل داشت و مختصات شخصیتی ایشان یک موهبت خدادادی بود.

نگاه تک‌بعدی به شخصیت امام (ره) اشتباه محض است

نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی؛ شجاعت، حکمت، تدبیر، پارسایی، پرهیزگاری و دل‌بستگی به خدا را از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی امام (ره) عنوان کرد و افزود: در طول چهل‌ساله انقلاب و گذشت سی‌ساله از رحلت حضرت امام (ره) دشمنان همواره به دنبال کمرنگ کردن یاد و نام ایشان در جامعه بودند و البته در کنار استکبار جهانی، برخی در کشور نیز تنها بر روی یک بعد شخصیتی امام تمرکز کرده‌اند که این‌یک اشتباه محض است هرچند این روش نتوانسته از جاذبه امام (ره) بکاهد اما معمار کبیر انقلاب را باید جامع و کامل دیده و در حقیقت آن‌گونه که بود نگاه کرد.

جوکار در بخش دیگری از سخنانش بابیان این مطلب که بعضی از ابعاد وجودی امام امت برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی حائز اهمیت است اظهار داشت: رهبر انقلاب در فرمایشات خود به تشریح یکی از ابعاد وجودی امام پرداختند که بعد مقاومت است و در تشریح این کلیدواژه فرمودند مقاومت به معنای راه حقی است که باید بر روی آن ایستادگی کرد و امام راحل راهش مسیر حق بود بنابراین بر راه خود پایداری کرد و نمونه اثربخش این ایستادگی آزادی سازی خرمشهر بود که علی‌رغم اینکه در ابتدای جنگ برخی می‌گفتند نمی‌توان در برابر دشمن ایستاد و باید کوتاه آمد امام (ره) بر مقاومت تأکید کرد و این ایستادگی مردم و ایشان بود که نهایتاً منجر به فتح خرمشهر شد و همگان دیدند که امام راحل در پیام خود فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد و این امر نشان از دل‌بستگی ایشان به خدا داشت و خدا هم در مشکلات این مرد الهی را یاری می‌کرد.

برجام ؛ نتیجه بی توجهی به منطق مقاومت

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه به تشریح موضوع مقاومت پرداخت و گفت: مقاومت درسی است که از ابتدای انقلاب تاکنون فراگرفتیم و تجربه ثابت کرده هرکجا مقاومت را سرلوحه کار خود قراردادیم موفق بودیم مانند جنگ تحمیلی، ساخت موشک‌های نقطه زن، تولید علم و بحث هسته‌ای در دوران تحریم‌ها، اما هرکجا منطق مقاومت را نادیده گرفتیم و به این تفکر امام (ره) بی‌توجهی نشان دادیم گرفتار شدیم و ضربه خوردیم مانند برجام.

وی ادامه داد: در موضع برجام به آنچه غربی‌ها برای ما ترسیم کردند عمل کردیم و دیدیم که چه ضربه بزرگی در این ماجرا خوردیم.

نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: مقاومت هزینه دارد اما هزینه تسلیم شدن به‌مراتب بیشتر است برای نمونه رهبر انقلاب به رژیم گذشته در کشور اشاره کردندکه پهلوی هم باج می‌داد و هم تحقیر می‌شد و امروز هم سعودی‌ها هم باج می‌دهند و هم از سوی آمریکائی‌ها تحقیرشده و گاو شیرده خطاب می‌شوند.

منطق مقاومت توانسته به یک اندیشه و جریان مهم در منطقه غرب آسیا تبدیل شود

وی بابیان اینکه آنچه امروز در سطح منطقه شاهد هستیم این است که مقاومت شکل‌گرفته، پایدار شده و توانسته با استحکام‌بخشی به ریشه‌های خود تثبیت شود ابراز داشت: امروز جمهوری اسلامی از ره‌آورد همین مقاومت هرچه دارد برای خودش بوده و متکی به هیچ قدرتی نیست و منطق مقاومت نه‌تنها در کشور ما بلکه توانسته به یک اندیشه و جریان مهم در منطقه غرب آسیا تبدیل شود و اثرات آن امروز در کشورهایی نظیر سوریه، عراق، یمن، لبنان و ...هویداست.

جوکار ادامه داد: گرچه خیلی‌ها می‌خواستند جریان مقاومت را به هم بریزند اما با مقاومت و ایستادگی ملت‌های منطقه امروزه جبهه مقاومت به یک‌نهاد مستحکمی تبدیل‌شده که در منطقه حرف اول را می‌زند و این جریان توانسته راهبردهای آمریکائی‌ها را کاهش داده و در برابر این راهبردها مسیر تازه‌ای را باز کند.

نماینده سابق مردم در مجلس تأکید کرد: امروز آمریکائی‌ها به معنای واقعی به افول رسیده‌اند و نه‌تنها در کشور خود دچار مشکلات متعدد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و... هستند بلکه در سطح منطقه غرب آسیا نیز به بن‌بست رسیده و می‌خواهند با انواع ترفندها مسئولان کشور ما را دچار خطای محاسباتی کنند و باید متصدیان نظام مواظب باشند تا دچار این اشتباه نشوند.

جوکار در پایان بابیان اینکه امروز انقلاب اسلامی به برکت مقاومت در مسیر تعالی و رشد قرار دارد گفت: آمریکائی‌ها می‌دانند نه‌تنها آینده‌ای در سطح منطقه ندارند بلکه در جهان نیز نخواهند داشت و این انقلاب اسلامی است که به مدد خط‌مشی امام راحل درحال گسترش و تعالی است و این‌یک دستاورد مهم و موجب عزت و افتخار برای مهین اسلامی ما در سطح منطقه است.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار