پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل منابع طبیعی یزد اعلام کرد

برخورد قاطع با متخلفین ساخت و ساز در اراضی ملی


مدیرکل منابع طبیعی یزد گفت: ساخت وسازهایی که غیرقانونی و در اراضی ملی باشد و مستثنیات مردم نباشد منابع طبیعی ورود و با متخلفین برخورد می‌کند.

محمدرضا آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدامروز با بیان اینکه اراضی یا ملی است یا مستثنا، گفت: منابع طبیعی متولی اراضی ملی در حوزه خارج از شهرها است.

وی افزود: ساخت وساز در روستاها باید در قالب طرح هادی باشد که طی آن بنیاد مسکن درخواست زمین می‌کند و منابع طبیعی بررسی می‌کند و در صورت موافقت بر اساس طرح هادی زمین را در اختیار بنیاد مسکن می‌گذارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اظهار داشت: بنیاد مسکن بر اساس ضوابط خودش زمین‌های روستایی را به ساکنین و واجدین شرایط واگذار می‌کند.

آخوندی تأکید کرد: اما ساخت وسازهایی که غیرقانونی و در اراضی ملی باشد و مستثنیات مردم نباشد منابع طبیعی ورود و با متخلفین برخورد می‌کند.

آخوندی عنوان کرد: برخی از اراضی نیز وجود دارند که هم مردم و دولت مدعی آن‌ها هستند که شعبه‌ای برای بررسی این موارد وجود دارد و در چنین شرایطی طبق رأی که این شعبه صادر کند عمل می‌شود.  

وی با تأکید بر اینکه هر گونه واگذاری برای ساخت و ساز باید از طریق بنیاد مسکن و در قالب طرح هادی باشد، بیان کرد: هر کس می‌خواهد نسبت به ساخت وساز در روستاها اقدام کند قبل از هر چیز از منابع طبیعی منطقه مربوطه استعلام بگیرد و ملی یا مستشنا بودن زمین را مشخص کند تا در آینده دچار مشکل نشود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار