پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده انتظامی استان یزد تاکید کرد:

برخورد پلیس فتا در یزد با شیطنت معاندان نسبت به عزاداری محرم


فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه پلیس فتا در یزد فضای مجازی را رصد می کند، گفت: با شیطنت معاندان نسبت به عزاداری های محرم برخورد خواهد شد.

به گزارش یزدامروز؛ سردار عباسعلی بهدانی فرد روز سه شنبه در نشست هماهنگی و بررسی نحوه برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم یزد که در بیت امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت: کرونا شرایط ویژه ای نه تنها در استان یزد بلکه در کشور و جهان ایجاد کرده و طبیعی است که برخی برنامه‌ها دستخوش تغییراتی شود.

وی با بیان اینکه این تغییرات نباید عامل بروز اختلاف شود، افزود: هیئت‌های مذهبی مراقبت کنند تا تفاوت نحوه عزاداری‌ها بین آنها اختلاف ایجاد نکند.

فرمانده انتظامی استان یزد تاکید کرد: لازم است یک شیوه نامه هماهنگ برای برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم تدوین شود و در اختیار تمام هیئات مذهبی قرار گیرد تا مراسم امسال نیز با هماهنگی و همدلی و به بهترین شکل ممکن انجام شود.

بهدانی فرد تصریح کرد: ملاک عمل همه ما باید رهنمودهای مقام معظم رهبری باشد و ایشان نیز در توجه جدی به توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا منویاتی داشتند که باید مدنظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مراسم‌ها پرشور و پررنگ باشد و به مصوبات ستاد کرونا توجهی نکنیم، ممکن است اتفاقاتی بیفتد که نتوانیم از مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان یزد ادامه داد: در این قضیه باید نهایت دقت را به کار بگیریم که انشاالله برابر دستورات ستاد مقابله با کرونا بحث عزاداری‌ها را انجام دهیم و علاوه بر اینکه عزاداری‌ها برگزار می‌شود، مشکلی هم وجود نداشته باشد.

بهدانی فرد افزود: در حوزه شیطنت معاندین در فضای مجازی، پلیس فتای استان یزد با هماهنگی دستگاه قضائی در حال رصد فضا است و در صورتی که مواردی در استان مشاهده شود، اعلام و از آن جلوگیری می‌کنیم.

وی در مورد ممنوعیت قمه زنی نیز تاکید کرد: این موضوع با جدیت در استان پیگیری می‌شود و به صورت ۱۰۰ درصدی از انجام چنین اعمال خرافی جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار