پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری:

برخی افراد با خیانت در امانت سبب سستی ایمان مردم می شوند/لزوم هوشیاری مسئولان در مقابل دشمن


امام جمعه یزد گفت: اگر برخی افراد با اعمال ، گفتار، دست درازی به بیت المال و سوء استفاده از پست و مقام خود سبب سستی ایمان مردم بشوند خیانت در امانت کرده اند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا؛خطیب جمعه یزد در خطبه های این هفته نمازجمعه با تسلیت ایام شهادت امام صادق(ع)، درسخنانی به ویژگی های شخصیتی آن امام همام پرداخت و گفت: در دوران قبل از امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به دلیل خفقانی که حکومت بنی‌امیه به وجود آورده بود، مردم نسبت به حکومت و دین بدبین شده و اعتقاداتشان متزلزل شده بود و بسیاری از فرقه‌ها نیز از آن زمان شکل گرفت

آیت الله محمدرضا ناصری با اشاره به اینکه امام صادق(ع) از فرصت کوتاهی که داشت بهترین استفاده را برد افزود: یکی از اقدامات امام صادق(ع) در روشنگری و رساندن معارف حقیقی دین به شیعیان، تشکیل گروه های صالحین بود که این افراد به مناطق مختلف ممالک اسلامی اعزام شده و دستورات دینی را از زبان امام به مردم منتقل می کردند.

ناصری با اشاره به اینکه امام صادق(ع) خود یکی برپا کنندگان مجالس عزاداری اباعبدالله (ع) بوده و مردم را نیز به این امرتشویق می کرد اظهارداشت: امام به یکی از صحابه خود فرمود در مجالسی که دورهم جمع می شوید با بیان فضائل و مصائب ما، امر ما را زنده کنید و خدا رحمت کند هر آنکس را که امر ما را زنده کند.

وی افزود: من مطمئنم شما مردم یزد که همیشه در برپایی مجالس اهل بیت پیشگام و ثابت قدم هستید مورد این دعای امام صادق(ع) قرار گرفته اید.

ناصری در ادامه به اهمیت موضوع امانت داری در جامعه اسلامی پرداخت و گفت: یکی از فضائل اخلاقی و ارزشهای اسلامی  مسئله امانت داری است.

امام جمعه یزد افزود: اگر برخی افراد با اعمال ، گفتار، دست درازی به بیت المال و سوء استفاده از پست و مقام خود سبب سستی ایمان مردم بشوند خیانت در امانت کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مسئولان را به پرهیز از غفلت درونی وهوشیاری در مقابل رفتارها و توطئه های دشمنان توصیه کرد و افزود: نباید از توانمندی های خود و دشمن غفلت کرد چرا که غفلت از این دو موضوع لطمات جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: غفلت از توانمندی‌های فرهنگی، اجتماعی، دینی، سیاسی و ... مذموم است و لازم است از نظر فرهنگی مدارج علمی بالایی را طی کنیم تا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم و از نظر ایمانی و مذهبی نیز مردم را تقویت کنیم

امام جمعه یزد بیان کرد: اگر ما غفلت کنیم، دشمن قوی‌تر ظاهر می‌شود و روی فرزندان این مرز و بوم سرمایه‌گذاری می‌کند و از استعدادهای آنها در راستای تامین منافع خود استفاده می‌کند بنابراین لازم است از استعدادهای درون کشور و نعمت‌های خدا به نحو مطلوب استفاده کنیم

ناصری افزود: رایزنان فرهنگی در سراسر دنیا باید هوشیارانه اقدامات دشمنان را رصد کرده و در صورت مشاهد توطئه علیه نظام، آن را گزارش کنند تا بتوانیم عکس العمل مناسبی را از خود بروز دهیم.

خطیب جمعه یزد اضافه کرد: برخی کشورها اهداف و ایده‌های انقلاب اسلامی ایران را وارونه مطرح می‌کنند به همین دلیل مردم برخی کشورها نگاه خوبی به ایران ندارند که این امر به دلیل کج‌فهمی آنها از اهداف و ایده‌های انقلاب و مردم ایران است.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه امام خمینی(ره) منادی وحدت میان شیعه و سنی بود اما کشوری نظیر عربستان مدام ایران را تفرقه‌افکن و دشمن اهل سنت معرفی می‌کند که این اقدام غرض‌ورزانه مردم این کشور را به دلیل نا‌آگاهی از موضوع نسبت به ایران بدبین می‌کند و لازم است مسؤولان وزارت خارجه و سفرا نسبت به این موارد روشنگری لازم را انجام دهند


آخرین اخبار آخرین اخبار