پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

انتقاد امام جمعه بخش مرکزی یزد از برخی رسانه ها؛

برخی رسانه‌ها با وجود عکس امام(ره)در سایت خود از سران فتنه حمایت می‌کنند/مدیریت کشور از مهمترین وظایف رسانه ها


امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه بخشی از رسانه های امروزی در جامعه شیوه مسلک علوی را در پیش گرفتند گفت: اینگونه رسانه ها اغلب عکس امام(ره) و باقیان انقلاب را در سایت های خود می گذارند اما صراحتا از سران فتنه حمایت می کنند.

به گزارش یزد امــــــــــــــــروز به نقل از یزد رسا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در همایش بزرگداشت روز رسانه در بنیاد نخبگان یزد با اشاره به دوشاخص اصلی در ابعاد رسانه اظهار داشت: شناخت دو بعد قران واهل بیت برای افرادی که در این زمینه فعالیت دارند لازم وضروری است.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به لزوم گوشزد قران در عرصه رسانه بیان کرد: از دیدگاه قرآن رسانه مطلوب، رسانه ای که قرائت قران تنها داشته باشد نیست بلکه رسانه  ای است که در محدوده و گزینش مطالب بر اساس شاخص قرآن حرکت کند.
 
وی آداب را جوهره هر رسانه دانست و خاطرنشان کرد: از نواقص جامعه عدم بررسی آداب است چرا که ریشه اخلاق آداب است و با آموزش، آداب اخلاق در وجود انسان نهادینه می شود و رسانه های می بایست به عنوان یک تریبون تاثیرگذار این آداب اخلاق و احکام را رعایت کند چون الگویی برای مخاطبین خود محسوب می شوند.
 
وی خطاب به اصحب رسانه این نکته را متذکر شد که رسانه ها در لبه تیز برنده در فعالیت هستند وچه بسا یک سخن  هزاران اعمال آن ها را هبط و نابود می کند.
 
این روحانی مهمترین کارکرد رسانه را مدیریت کشور دانست و تصریح کرد: بر این اساس اگر رسانه  جریان 9 دی و فتنه را برملا کرد نقش خود در مدیریت کشور را به درستی عمل کرده است.
 
 
وی حتی یک خبر را در تحل جو جامعه بسیار موثر دانست و گفت: قدرت اصحاب رسانه بسیار گسترده تر از رسانه سنتی و منبری است و در فضای امروز جامعه که رسانه های مدیریت افکار عمومی جهان را در دست گرفته و مدیرت میکنند رسانه ها نیز باید با ارعایت اخلاق، دین خود را در این زمینه ادا کنند.
 
این شخصیت تراز اول استان گفت: متاسفانه نگاه به قران و حدیث به علت عدم توسعه حوزه دینی کمرنگ شده است که این مسئله از نواقص حوزه های علمیه و ما روحانی ها است که با توجه به گستردگی دانش، اهل علم و روحانیون می بایست در این عرصه حضور پیدا کنند.
 
 
حجت الاسلام مدرسی، واتس آپ، لاین و وایبر را فضا های منفی مجازی خواند و گفت: امروز شبکه های ماهوراه ای و برخی افراد در این شبکه های اجتماعی، کفران ایات الهی می کنند ودستورات الهی را به استهزا می گیرند.
 
 
انتقاد امام جمعه بخش مرکزی یزد از برخی رسانه ها
 

حجت الاسلام مدرسی با بیان اینکه بخشی از رسانه های امروزی در جامعه شیوه مسلک علوی را در پیش گرفتند تصریح کرد: اینگونه رسانه ها اغلب عکس امام(ره) و باقیان انقلاب را در سایت های خود می گذارند اما صراحتا از سران فتنه حمایت می کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه بایستی با تاریخ و خط انقلاب هماهنگ باشند ادامه داد : افراد و رسانه هایی که شعار امام را سر می دهند به مثابه علوی مسلکان یا اصحاب واقفیه(اصحابی که تا امام موسی کاظم را قبول داشتند) می باشند که از تداوم خط اسلام فاصله گرفته اند.

آخرین اخبار آخرین اخبار