پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یزدی ها از علل عدم استقبال خود از سینماها می گویند؛

برخی فیلم ها با فرهنگ دارالعباده هم خوانی ندارد/به ندرت فیلم های جذاب در سینماهای یزد اکران می شود


یکی از جوانان یزدی با ابراز نارضایتی از کیفیت پایین فیلم های اکران شده در سینماهای یزد گفت: مسئولان ارشاد اجازه ندهند هر فیلمی بر پرده سینما های یزد اکران شود چرا که برخی فیلم ها با فرهنگ دارالعباده هم خوانی ندارد.

سینما نقش بی بدیلی در ارتقا سطح فرهنگ و حتی انتقال فرهنگ دارد و نیز، اساسا سینما یکی از ارکان فرهنگ است سینما یا بطور کلی فیلم(بعنوان یکی از هنرهای نمایشی) تاثیری به مراتب وسیع تر از موسیقی، در حوزه فرهنگ دارد. یکی از کاربرهای سینما (و مهمترین آن)، سرگرمی یا Entertainment است و مردم عموماً برای سرگرم شدن در آخر هفته به سینما می روند.

در استان یزد با بیش از یک میلیون نفر جمعیت نیز سینماها روزهای بحرانی خود را طی می‌کنند به طوری که سه سینما از پنج سینمای موجود در استان تعطیل و حتی تغییر کاربری یافته‌اند و دو سینمای فعال نیز درگیر مشکلات خاص خود هستند. 

به همین دلیل به سراغ مردم رفتیم تا علت عدم استقبال آنان از سینماها را جویا شویم؛

عدنان زاویه یکی از مهاجرین اهوازی ساکن در یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ علت سینما نرفتن خود را گران بودن قیمت بلیط ها دانست و اظهار داشت: متاسفانه قیمت بلیط ها در مقایسه با کیفیت فیلم ها بالاست و به نظرم نمی ارزد برای تماشای فیلم های بی کیفیت به این میزان هزینه کرد.

این جوان 27 ساله خوزستانی  کیفیت پایین سالن سینما ها را عامل دیگری برای عدم استقبال مردم از سینما  دانست و گفت: مسئولین باید با ایجاد سالن های شیک و به روز کردن آن ها،مردم را برای استفاده از سالن های سینما ترغیب کنند.

رضا محی الدینی که به تازگی به سیل بازنشستگان کشور پیوسته گفت: چندان اهل سینما رفتن نیستم چرا که  از یک طرف دیگر مثل گذشته حوصله ندارم و دوما به دلیل شرایط اقتصادی مجبورم در شغل دیگری مشغول باشم.

وی قیمت بلیط ها را بالا دانست و گفت: مسئولین برای آشتی مردم با سینما باید در وهله اول فیلم های با کیفیت و دارای فیلم نامه قوی را در سینما های استان اکران کرده و ثانیا با کاهش قیمت بلیط ها شرایط را برای استفاده عموم فراهم کنند.

منصور افضل زاده یکی از جوانان یزدی هم اظهار داشت: من زیاد به سینما نمی روم چرا که تماشای فیلم های با کیفیت خارجی را به فیلم های کم کیفیت ایرانی ترجیع می دهم

وی اذعان داشت: متاسفانه در چند سال اخیر روند تولید فیلم های با کیفیت و به خصوص در زمینه سینما رو به کاهش بوده و به همین دلیل چندان تمایلی برای تماشای فیلم های ایرانی ندارم.

وی ادامه داد: به نظر من اگر مسئولان به جای اکران هر فیلمی در سینما ها از سینما داران حمایت کنند تا فیلم های ارزشمند را برای اکران انتخاب کرده و قیمت بلیط ها را کاهش دهند هم استقبال مردم بیشتر خواهد شد و هم صنعت سینما به جریان خواهد افتاد .

فاطمه سلیمی دانشجوی رشته بیهوشی در دانشگاه علوم پزشکی یزد هم گفت: گاهی با دوستان برای تماشای فیلم به سینما می روم و علاقه مند به تماشای فیلم های کمدی هستم.

وی افزود: از فیلمی که فیلنامه قوی داشته باشد استقبال می کنم و به نظرم یکی از دلایل عدم استقبال مردم، اکران فیلم های ضعیف و با مضامین غیرواقعی و اشرافی گرایانه است که مخاطبان نمی توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

این بانوی دانشجو اضافه کرد : تنها به یک سینمای یزد میروم زیرا از سالن نمایش خوبی برخوردار است و مسئولان باید تدبیری بیندیشند تا مردم دوباره با سینما ها آشتی کنند.

یگانه علیخانی از بانوان جوان یزدی با اشاره به اینکه علاقه زیادی به تماشای فیلم در سینما دارد گفت: در ماه چند دفعه به سینما می روم اما به ندرت فیلم های جذاب در سینماهای یزد اکران می شود.

این  دانشجوی رشته مدیریت از مدیران استان خواست با کاهش قیمت بلیط سینما ها و حمایت از سینما داران اجازه ندهند چرخ این صنعت نیز مانند صنایع دیگر بخوابد.

متولی یکی دیگر از جوانان یزدی هم با ابراز نارضایتی از کیفیت پایین فیلم های اکران شده در سینماهای یزد گفت: مسئولان ارشاد اجازه ندهند هر فیلمی بر پرده سینما های یزد اکران شود چرا که برخی فیلم ها با فرهنگ دارالعباده هم خوانی ندارد.

وی قیمت  بلیط ها را خوب ارزیابی کرد و ابراز داشت : اگر مسئولین همت کرده و از سینما داران حمایت کنند شاهد استقبال گرم مردم  از سینماها خواهیم بود.


آخرین اخبار آخرین اخبار