پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو استان یزد خبر داد


مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو استان گفت: مشکل کمبود انسولین در استان یزد رفع شده است و هم اکنون بیماران دیابتی می‌توانند انسولین مورد نیاز خود را از تمام داروخانه‌های سطح استان تامین کنند.

به گزارش یزدامروز، مسعود باغستانی با بیان اینکه مشکل کمبود انسولین در استان یزد رفع شده است، گفت: دغدغه ومشکلات مربوط به انسولین در استان یزد از چهارشنبه هفته گذشته رفع شده است و هم اکنون بیماران دیابتی می‌توانند انسولین مورد نیاز خود را از تمام داروخانه‌های سطح استان تامین کنند.

وی ادامه داد: در برهه زمانی کوتاهی مشکل کمبود انسولین در نوع نوورپید وجود داشت و برای تامین نیاز همه بیماران دیابتی و نظارت بیشتر بر توزیع دارو، تنها امکان تهیه انسولین از دو داروخانه شبانه‌روزی یزد امکان‌پذیر بود که این مشکل زودتر از موعدی که قول داده شده بود حل شد و از اواخر هفته گذشته انسولین مورد نیاز استان توسط شرکت‌های پخش دارو در تمام داروخانه‌های استان توزیع شده است.

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه مردم هیچ نگرانی در خصوص تامین انسولین مورد نیاز خود نداشته باشند، عنوان کرد: هم اکنون انسولین کافی در داروخانه‌های استان وجود دارد و شرکت‌های پخش دارو به طور مرتب از داروخانه‌ها سفارش می‌گیرند و انسولین مورد نیاز آنها را تامین می‌کنند.

باغستانی با گلایه از اطلاع رسانی نادرست و سیاه‌نمایی که در خصوص کمبود انسولین در استان توسط برخی رسانه‌ها انجام گرفت، افزود: تامین انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی در استان از طریق داروخانه‌های پاره وقت، نیمه وقت، شبانه روزی دولتی و شبانه‌روزی خصوصی فراهم شده است.

وی سه برابر شدن سهمیه انسولین استان از 1.5 به 4.3 درصد را دستاورد بزرگی برای استان دانست و خاطر نشان کرد: شهروندان هر گونه مشکل در خصوص انسولین را می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های 36288114، 36288115، 36287900 گزارش کنند تا سریعا به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار