محتوا محتوا

آیت الله مدرسی:


عضو هیئت رئیسه مجمع عالی بسیج استان یزد در ششمین جلسه مجمع عمومی بسیج استان یزد بروکراسی اداری،کاغذ بازی و دیوان سالاری را از مهمترین مشکلات دستگاه های اداری دانست.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی عضو هیئت رئیسه مجمع عالی بسیج استان یزد در ششمین جلسه مجمع عمومی بسیج استان یزد بروکراسی اداری،کاغذ بازی و دیوان سالاری را از مهمترین مشکلات دستگاه های اداری دانست و اظهار داشت:  هرچند این مردم مشکلات معمولی را تحمل می کنند اما معظلات اداری برای مردم قابل هضم نیست  و داد آنان را درآورده است.

آیت الله مدرسی ادامه داد: امروز یک تولید کننده داخلی در زمینه پرورش ماهی و محصولات کشاورزی برای اخذ مجوز نیاز به گرفتن 17 مورد امضا دارد درحالی که یک وارد کننده  برای اخذ مجوز تنها به گرفتن 3 امضا نیازمند است و این تفاوت ها برای مردم سوال برانگیز است و با این مدل از کار چگونه میتوان انتظار داشت تا اقتصاد مقاومتی در کشور محقق شود؟

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بر اساس آمارها تنها 20درصد کارمندان ما در ادارات  کار انجام می دهند و بقیه به نوعی کارشکنی می کنند و جالب این است که بهانه این کارشکنی هم پایین بودن حقوق عنوان می شودبنابراین برای رفع این مشکل باید مطالبه دولت الکترونیک توسط مردم  به وجود بیاد  آن هم دولت الکترونیکی که واسطه ها را حذف کند و در کنارش کاغذ بازی ها وجود نداشته باشد.

وی در ادامه در خصوص اجرای طرح گفتمان امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گفت:: گفتمان سازی امر به معروف  و نهای از منکر ایده خوبی است اما بهتر این است که  اجازه ندهیم منکری در ادارات محقق شود وباز هم تاکید می کنم راه حل این موضوع راه اندازی دولت الکترونیک واقعی است.

عضو هیئت رئیسه مجمع عالی بسیج استان راه حل مشکل اعتیاد را تغییر نگاه قانونی و فرهنگی به فرد معتاد دانست و اظهار داشت: درحالی که در فرهنگ اسلامی  ما مشکل اعتیاد جرم است اما در کشور به فرد معتاد به عنوان بیمار نگاه می شود و تا زمانی که چنین نگاهی  به معتاد وجود داشته باشد این معضل حل نخواهد شد بنابراین نیازمند تغییر نگرش فرهنگی و  قانونی در این زمینه هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت راه اندازی شبکه ملی ارتباطات در کشورتاکید کرد و اظهار داشت: امنیت اجتماعی و اقتصادی،فرهنگی و دینی ما وابسته به راه اندازی این شبکه است که البته باید در سه بخش تامین  زیر ساخت ها،تامین نیروی متخصص و تولید محتوا برنامه ریزی شود

 

آخرین اخبار آخرین اخبار