پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


برپایی سفره‌ احسان حسینی برای اطعام نیازمندان یزدی


معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: زمینه انتقال نذورات، خیرات و اطعام به نیازمندان را با اجرای طرح احسان حسینی در قالب پویش مردمی "نذر من" فراهم کرده است.

غلامرضا مشعل چی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، بابیان اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت ماه محرم و صفر برای کمک به معیشت خانواده‌های تحت حمایت، گفت: این نهاد در مسیر ابراز ارادت مردم نیکوکار به سید و سالار شهیدان در شهری که مزین به نام حسینیه ایران است، زمینه انتقال نذورات، خیرات و اطعام به نیازمندان را با اجرای طرح احسان حسینی در قالب پویش مردمی "نذر من" فراهم کرده است.

وی با اشاره به اهداف اجرای طرح احسان حسینی گفت: توسعه و نشر فرهنگ خیر و احسان در بین اقشار مختلف متناسب با شور حسینی حاکم بر جامعه، بهره‌مندی از ظرفیت مراکز نیکوکاری محله، مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی و جهت‌دهی نذورات و نیّات خیران عزادار در ماه‌های محرم و صفر به نفع مددجویان و نیازمندان مناطق محروم ازجمله اهداف اجرای این طرح است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد در تشریح پویش مردمی "نذر من" گفت: این پویش باهدف تأمین سبد مواد غذایی همچون برنج، حبوبات، قند و شکر، ماکارونی، روغن و گوشت برای نیازمندان انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه پایگاه‌ها و دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری آماده دریافت نذورات مردم نیکوکار در ماه محرم و صفر هستند، افزود: نیکوکاران می‌توانند با همکاری و مشارکت کمیته امداد و مراکز نیکوکاری محله نسبت به گستراندن سفره اطعام برای نیازمندان و خانوار تحت حمایت کمیته امداد اقدام کنند.

مشعل چی با اشاره به اینکه حدود یک دهه از اجرای طرح احسان حسینی در سطح کشور می‌گذرد، بیان کرد: اجرای این طرح با برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با خیّران و دریافت نذورات و کمک‌های آن‌ها از طریق هماهنگی و مکاتبه با هیئت‌های مذهبی، هیئت‌امنای مساجد و حسینیه‌ها، حوزه‌های علمیه و مراکز نیکوکاری انجام می‌شود.

مشعل چی تصریح کرد: درگاه‌های الکترونیکی دریافت کمک‌ها همچون پایگاه‌های اطلاع‌رسانی این نهاد با نشانی www.emdad.ir، کد دستوری#035* 8877*تلفن همراه و نرم‌افزارهای کاربردی تلفن‌های همراه نیز برای سهولت در پرداخت در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام