پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان یزد خبر داد

برپایی 22 پست ثابت و سیار جوانان هلال‌احمر یزد در ایام نوروز


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: 20 پست ثابت و دو پست سیار در ایام نوروز برای راهنمایی مسافرین در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های استان یزد برپا خواهد شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز، با اشاره به اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از 28 اسفند تا 14 فروردین ماه گفت: 20 پست ثابت و دو پست سیار برای راهنمایی مسافرین در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های استان برپا خواهد شد که هزار نفر روز جوان داوطلب در این ایام با هلال احمر در سراسر استان همکاری می‌کنند.

حامد صدیقی با اشاره به برپایی 15 فضای دوستدار کودک در ایام نوروز توسط حوزه جوانان هلال احمر ادامه داد: این فضاها بیشتر با هدف سرگرمی کودکان در طول فواصل مسافرت فراهم می‌شود که می‌توانند در این فضاها به کشیدن نقاشی مشغول و با مفاهیم بشر دوستانه آشنا شوند و همچنین خیمه‌های نماز نیز در کنار پست‌هایی که دور از مسجد هست برپا می‌شود.

وی اصلی‌ترین برنامه حوزه جوانان هلال احمر را راه‌اندازی کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» اعلام کرد و افزود: این کمپین در تمام پست‌های هلال احمر در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌ها اجرا و سعی می‌شود با راه‌اندازی آن و با آگاه سازی مردم سفری ایمن و مطمئن را برای رانندگان و مسافران نوروزی به ارمغان بیارود.

صدیقی عنوان کرد: متناسب با برنامه‌هایی که هلال احمر برای ایام نوروز دارد به تولید محتواهایی از جمله تهیه نقشه، بروشور، محتواهای آموزشی در زمینه فشار خون، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ... اقدام کرده است و همچنین لوح فشرده حاوی قصه‌ها و سرودهای کودکان توزیع خواهد شد.

وی گفت: در طول اجرای طرح نوروزی مسابقه‌ نقاشی کودکان، جشنواره فرهنگی هنری پیمان در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و جشنواره عکس و فیلم به صورت کشوری با موضوع آرامش، دوستی و ایمنی برگزار می‌شود و سعی شده تا با حداکثر استفاده از فضای مجازی هر چه بیشتر مردم را در زمینه ایمنی در سفر و کاهش تصادفات یاری کنیم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار