پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون قرآن و عترت سازمان اوقاف یزد خبر داد

برگزاری بزرگترین آزمون سراسری قرآن کریم در یزد


معاونت قرآن و عترت سازمان اوقاف یزد در جمع خبرنگاران از برگزاری بزرگترین آزمون سراسری قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ معاونت قرآن و عترت سازمان اوقاف و امور خیریه استان یزد ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری بزرگترین آزمون سراسری قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در استان یزد خبر داد و گفت: این آزمون برای اولین بار در کشور با همکاری توسط سازمان اوقاف،تبلیغات اسلامی ،وزارت اموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی یزد برگزار می شود.

محمد حسین کاظمی با بیان این که این  آزمون در 22 رشته و در چهار موضوع حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و انس با قرآن کریم برگزار می‌شود، اظهار داشت: آزمون کتبی 10 اسفندماه و آزمون شفاهی 12 تا 17 اسفند ماه برگزار می شود.

کاظمی با بیان اینکه ثبت نام در این آزمون از 18 آذرماه آغاز شده است گفت: ثبت نام در این آزمون برای عموم مردم و علاقه مندان قرآن کریم آزاد است و تا 20 دی ماه ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد:آزمون شفاهی تنها در رشته حفظ کل و در رده سنی نونهالان توسط دارالقرآن های سطح استان در مدارس و در رده بزرگسالان نیز توسط کارشناسان اوقاف برگزار می شود و  داورطلبان باید در آزمون کتبی حداقل نمره 70 و در آزمون شفاهی نمره 75 را کسب کنند.

گفتنی است زمان توزیع کارت شرکت در آزمون نیز از یک بهمن تا 9 اسفند است و از نفراتی که نمره قبولی  95 به بالا را کسب کنند با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به‌قیدقرعه تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار