پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیرستاد قدس و انتفاضه فلسطین در استان یزد خبر داد

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در 75 نقطه از استان دارالعباده یزد/اعلام زمان ومسیر راهپیمایی در شهر یزد


دبیرستاد قدس و انتفاضه فلسطین در استان یزد گفت:راهپیمایی امسال پرشورترازسال های گذشته و با حضور آحاد مردم روزه دار دارالعباده درآخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در بیش از 75 نقطه از استان برگزار خواهد شد.

دبیرستاد قدس و انتفاضه فلسطین در استان یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ روز قدس را یوم الله نامید و گفت: 68 سال از اشغال قدس شریف به دست رژیم منحوس صهونیستی و محاصره مردم مظلوم فلسطین می گذرد و در این سال ها این رژیم به اشکال مختلف به مسلمانان فلسطینی ظلم وستم روا داشته است .

سعید زارع افزود: امام راحل همواره خطر اسرائیل را برای امت اسلامی گوشزد می کردند و معتقد بود انتخاب  روز جهانی قدس در ماه رمضان می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین باشد از این رو در 37 سال پیش و در 16مردادماه 58حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه سال را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

زارع با اشاره به اینکه به برکت آرمان بلند امام امت(ره) امروز مسئله فلسطین جهانی شده و در صدر اخبار و حوادث بین المللی قرار گرفته است گفت: در سال 58 تنها در ایران اسلامی راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار شد اما پس از گذشت 37 سال از عمر با برکت نظام مقدس اسلامی امروزه این راهپیمایی در بیش از 80نقطه جهان برگزار می شود.

معاون شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در ادامه به تشریح برنامه های امسال راهپیمایی روزجهانی قدس پرداخت و گفت: راهپیمایی امسال پرشورترازسال های گذشته و با حضور آحاد مردم روزه دار دارالعباده درآخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در بیش از 75 نقطه از استان برگزار خواهد شد.

زارع ادامه داد: این مراسم همزمان با سراسر کشور در شهرستان یزد از ساعت 11صبح از میدان شهید بهشتی آغاز و به سمت چهارراه شهدا وخیابان قیام ادامه یافته و سپس در میعادگاه نمازجمعه مسجد ملا اسماعیل با شرکت در نماز وحدت شکن جمعه به پایان می رسد.

سخنگوی شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان،برگزاری گارگاه نقاشی،ایستگاه های فرهنگی،قرائت زیارت آل یاسین،اجرای سرود توسط 50نفراز مداحان هیئات مذهبی یزد،اجرای سرود توسط خواننده جوان یزدی آتشی و قرائت قطعنامه را از برنامه های جانبی راهپیمایی روزجهانی قدس برشمرد.

دبیرستاد قدس و انتفاضه فلسطین در استان درپایان از عموم مردم متدین و مسلمان دارالعباده برای حضور حماسی در راهپیمایی روزجهانی قدس و تجدید میثاق مجدد با آرمان های قدس شریف، معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری دعوت کرد. 
 

آخرین اخبار آخرین اخبار