پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سرپرست اداره امور آزمايشگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي يزد خبر داد

برگزاری سمینار ملی میکروب‌شناسی در یزد


سرپرست اداره امور آزمايشگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) از برگزاری سمینار ملی دو روزه میکروب‌شناسی در یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛  رضا منصوري در نخستین کنفرانس آزمایشگاه و بالین بیماری سلیاک که به همت اداره امور آزمايشگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي يزد در مرکز همایش های باقرالعلوم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: این کنفرانس با هدف افزایش آگاهی در ارتباط با این بیماری برگزار شده است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف این کنفرانس از گستردگی بالایی برخوردار است، گفت: در بخشی از این کنفرانس، بیماران سلیاک استان به همراه خانواده هایشان حضور دارند و از مطالبی که توسط کارشناسان و فوق تخصصها بهره مند می شوند.

سرپرست اداره امور آزمايشگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي يزد عنوان کرد: در بخش دیگر این کنفرانس که با حضور کارشناسان سلامت و تغذیه استان یزد برگزار می شود، متخصصان و فوق تخصص های برجسته علوم پزشکی استان یزد به ارائه توضیحاتی در ارتباط با این بیماری و راهکارهای درمان و کنترل آن می پردازند.

منصوری با تاکید بر اینکه این کنفرانس برای نخستین بار در استان یزد برگزار شده، گفت: یکی از ویژگی های برجسته این کنفرانس، حضور بخش خصوصی آزمایشگاهی و بخش خصوصی صنایع غذایی است.

وی بیان کرد: در راستای معرفی محصولات غذایی مناسب بیماران سلیاکی، پذیرایی این مراسم از بین محصولاتی انجام می شود که ویژه این بیماران تولید شده است.

سرپرست اداره امور آزمايشگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي يزد افزود: حضور تولید کنندگان صنایع غذایی در این کنفرانس و همچنین بخش خصوصی آزمایشگاهی، زمینه بهره مندی این دو بخش از صحبت های کارشناسان و متخصصان تغذیه این کنفرانس فراهم شود.

منصوری از برگزاری سمینار ملی دو روزه میکروب شناسی در استان یزد خبر داد و گفت: این سمنیار هم به همت امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد برگزار می شود.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار