محتوا محتوا

مسئول فرهنگی ستاد قافله یاس کبود استان یزد خبر داد


مسئول فرهنگی ستاد قافله یاس کبود استان یزد از برگزاری مراسم شام غریبان حضرت زهرا (س) در یزد برای یازدهمین سال متوالی خبر داد.

مسئول فرهنگی ستاد قافله یاس کبود استان یزد در مصاحبه با یزد امــــــروز؛ از برگزاری مراسم شام غریبان حضرت زهرا (س) در یزد برای یازدهمین سال متوالی خبر داد و گفت:  از سال 87 با فتوای مرجع عالی‌قدر تقلید آیت‌الله وحید خراسانی مبنی بر «بزرگداشت فاطمیه همچون عاشورا» ستاد قافله یاس کبود با حضور جمعی از جوانان فاطمی شکل گرفت و بحمدالله تاکنون درراستای رسالت خود قدم برداشته است.

حسین ملانوری افزود: این ستاد با بهره‌مندی از پتانسیل جوانان و نوجوان و هدایت‌های علمای استان فعالیت فرهنگی و مذهبی خود را در طول سال پیگیری می‌کند که شاخص‌ترین آن‌ها گرامی داشت ایام شهادت بانوی آب و آیینه حضرت زهرا (س) و شهادت رئیس مکتب تشییع حضرت امام جعفر صادق (ع) است.

ملانوری با اشاره به استقبال کم‌نظیر جوانان و نوجوانان از خادم یاری و شرکت در برنامه‌های ستاد قافله یاس کبود تسریع کرد: مردمان دارالعباده یزد از دیرباز در ارادتمندی به ساحت مقدس اهل‌بیت (ع) پیشتاز بوده و به همین دلیل است که مراسم روضه‌خوانی اهل‌بیت (ع) در طول سال در این استان برپاست.

وی تصریح کرد: از افتخارت استان یزد این است که این استان به گرفتن لقب حسینیه ایران مفتخر شده و از همین روست که جوانان و نوجوانان با تأسی از بزرگ‌ترها با شور و عشق خاصی در مراسمات اهل‌بیت (ع) مشارکت می‌کنند.

مسئول فرهنگی ستاد قافله یاس کبود اظهار داشت: مراسم شام غریبان و تشییع نمادین حضرت زهرا (س) با حضور آیت‌الله احمدی فقیه، سید علیرضا حیدری، جمعی از علما، روحانیون و مداحان استان، هیئات مذهبی یزد و مردم عزادار هم‌زمان با شام شهادت آن بانوی مطهره بعد از نماز مغرب و عشاء از امامزاده شاهزاده فاضل (ع) به‌طرف امامزاده سید جعفر محمد (ع) برگزار می‌شود.

ملانوری از بانیان خیر، هیئت‌امنای امامزادگان شاهزاده فاضل (ع) و سید جعفر محمد (ع)، نیروهای خدوم انتظامی، آتش‌نشانی، اورژانس و کلیه دستگاه‌های متصدی در یاری‌رسانی برای برگزاری هر چه‌بهتر این مراسم قدردانی کرد.

مسئول فرهنگی ستاد قافله یاس کبوداستان در پایان با دعوت از عموم مردم ارادتمند به ساحت مقدس آل الله برای شرکت در این مراسم عظیم اظهار داشت: امید است مردم ولایی دارالعباده که همیشه در تعظیم شعائر دینی پیشتاز بودند امسال نیز هم چون گذشته با حضور خود در این مراسم معنوی تسلی‌دهنده قلب حضرت صاحب‌الزمان (ع) باشند.

پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار