محتوا محتوا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از برگزاری مصاحبه دکتری بیش از 26 رشته و در 6 شهرستان برای اولین بار دراستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد بر ضرورت توجه ویژه دانشگاهیان و رسانه‌ها در تبیین ارزش این اقدام و معرفی هرچه بیشتر یزد به جهانیان تأکید کرد.

معصومه طباطبایی در ادامه به بیان دستاوردها و افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: در سه سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در تولید علم در صدر دانشگاه‌های کشور قرارگرفته و سهم 40 درصدی تولید علم را به خود اختصاص دهد.

وی بابیان اینکه در سال‌های اخیر رشد علمی در این دانشگاه 50 درصد افزایش داشته گفت: توجه ویژه دانشگاه آزاد درزمینهٔ تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد هم درزمینهٔ تبدیل علم به ثروت و ایجاد اشتغال قابل‌توجه بوده و همین اقدامات باعث رشد دو پله‌ای این دانشگاه در جهان و قرار گرفتن در جایگاه 131 دنیا شده است.

طباطبایی در ادامه از برگزاری مصاحبه دکتری بیش از 26 رشته و در 6 شهرستان برای اولین بار در استان خبر داد و اظهار داشت: درگذشته متقاضیان برای انجام مصاحبه به تهران مراجعه می‌کردند که امسال این اقدام در استان اتفاق می‌افتد هرچند که در سال گذشته نیز در مرحله تکمیل ظرفیت، از دانشجویان در استان مصاحبه گرفته‌شده بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، تأسیس مرکز رشد با مجوز مستقل از پارک علم و فناوری در شهرستان‌های یزد، بافق و اردکان، راه‌اندازی 17 شرکت دانش‌بنیان در این مراکز، ایجاد 4 مرکز تحقیقاتی در رشته‌های سازه و زلزله در تفت، معدن و صنایع معدنی در بافق و 2 مرکز تحقیقاتی کشاورزی و محیط‌زیست و غذا و شیرینی در یزد را ازجمله اقدامات پژوهشی این دانشگاه عنوان کرد و از راه‌اندازی 6 مرکز دیگر در آینده نزدیک خبر داد.

وی در خصوص فعالیت‌های علمی دانشگاه آزاد یزد هم گفت: راه‌اندازی 3 مجله علمی به دو زبان فارسی و انگلیسی، بومی‌سازی عوامل بیولوژیک برای جایگزینی سموم و آفت‌کش‌ها در صنایع کشاورزی و تشکیل تیم رباتیک و موفقیت در مسابقات کشوری و بین‌المللی نمونه‌ای از فعالیت‌های علمی این دانشگاه است.

طباطبایی با اشاره به وجود 87 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد در استان، جذب متقاضیان رشته‌های پیراپزشکی را از سیاست‌های جدید این دانشگاه بیان کرد و گفت: با توجه به گستردگی علوم تجربی و رشته‌های پیراپزشکی از مهرماه سال گذشته علاوه بر مقطع کارشناسی رشته‌های پزشکی و پرستاری در کارشناسی ارشد این دو رشته نیز اقدام به جذب دانشجو کردیم و بنا داریم از مهرماه امسال نیز در رشته‌های هوش بری و اتاق عمل در مقطع کارشناسی دانشجو جذب کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به نام‌گذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اظهار داشت: با توجه به این فرموده رهبر انقلاب دانشگاه آزاد با استفاده از امکانات و توانمندی‌های خود و برخورداری از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز به سمت ایجاد اشتغال در رشته‌های بافندگی و دوزندگی پوشاک با متدهای علمی و استاندارد رفته و با به‌کارگیری دانشجویان علاوه بر فراهم آوردن زمینه‌های علمی در این کارگاه‌ها منبع درآمدی نیز برای آنان فراهم کرده است.

طباطبایی درباره اختلاف‌سلیقه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص حذف کد رشته‌ها نیز گفت: این اختلاف‌سلیقه همیشگی بوده ولی بااین‌حال تاکنون هیچ کد رشته‌ای از هیچ دانشگاهی حذف نشده و حتی در برخی گرایش‌ها با افزایش رشته همراه بوده است و متقاضیان می‌توانند با خیال آسوده نسبت به انتخاب رشته تا 27 تیرماه اقدام کنند.

افتتاح دبستان پسرانه سما در شهرستان خاتم در سال گذشته و افتتاح دبستان دخترانه آن در مهرماه سال جاری همچنین راه‌اندازی کلینیک گیاه‌پزشکی در دانشگاه آزاد واحد یزد از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست بود.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار