پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس شعبه مرکزی جامعه‌القرآن استان یزد خبر داد

برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی مسابقات قرآنی در یزد


رییس شعبه مرکزی واحد برادران جامعه‌القرآن استان یزد از برگزاری هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی مسابقات قرآنی، علمی، هنری و ورزشی شعب برادران جامعه‌القرآن سراسر کشور به میزبانی یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز، رییس شعبه مرکزی واحد برادران جامعه‌القرآن استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، از برگزاری هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی مسابقات قرآنی، علمی، هنری و ورزشی شعب برادران جامعه‌القرآن سراسر کشور به میزبانی یزد  از ۱۱ تا ۱۴ مرداد ماه خبر داد.

محمدرضا کارگر با بیان اینکه این مسابقات به یاد حاج حسن دانش قاری بین المللی و از شهدای فاجعه منا برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره در دو رده سنی شکوفه‌ها (زیر ۱۶ سال) و بزرگسالان (بالای ۱۶ سال) برگزار می‌شود که شکوفه‌ها در رشته‌های حفظ سه جزء، ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل، حفظ جزء ۳۰ و قرائت نماز، رشته ترتیل و اذان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی ادامه داد: بزرگسالان نیز در رشته‌های حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت، ترتیل و رشته‌های «حفظ ده جزء» ویژه مدیران، اساتید و کارکنان شعب و «حفظ ده جزء» ویژه روشندلان، جانبازان و معلولان با هم رقابت می‌کنند.

 دبیرستاد مرکزی هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی مسابقات جامعه القرآن کشور، برگزاری مسابقات ورزشی شامل رشته‌های دارت، فوتبال دستی، تنیس و فوتسال برای شکوفه‌ها و فوتسال، تیراندازی و طناب کشی برای بزرگسالان را نیز یکی دیگر از برنامه‌های جشنواره نام برد.

حضور بیش از 400 شرکت‌کننده داخلی و خارجی در هجدهمین جشنواره بین‌المللی مسابقات قرآنی

کارگر تعداد شرکت کنندگان داخلی در جشنوراه را در دو رده سنی شکوفه‌ها و بزرگسالان 400 نفر از سراسر کشور اعلام کرد و افزود: 26 نفر نیز از کشورهایی مثل عراق، عربستان، هند، تاجیکستان، گینه و چاد و افغانستان و... در این دوره از جشنواره بین‌المللی مسابقات قرآنی شرکت می‌کنند.

وی افزود: افتتاحیه این جشنوراه ۱۱ مردادماه در سالن امفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار می‌شود و مسابقات با حضور شرکت کنندگان 12 مرداد به داوری داوران بین‌المللی قرآن از جمله استادشاه میوه، استاد ابوالقاسمی، استاد شهیدی و... آغاز می‌شود.

رییس شعبه مرکزی واحد برادران جامعه‌القرآن استان گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره نیز پنجشنبه ۱۴ مردادماه همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و اغاز دهه کرامت در سالن هلال احمر برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شود.

کارگر خاطرنشان کرد: در برگزاری این دوره از جشنواره استانداری یزد، شهرداری یزد، اداره ارشاد، اداره  اوقاف، اداره ورزش و جوانان، صدا و سیما، دانشگاه یزد و ... مشارکت دارند.


آخرین اخبار آخرین اخبار