پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل بنیاد شهید یزد خبر داد

برگزاری همایش سراسری آزادگان کشور در یزد/36 نفر از آزادگان از نخبگان هستند


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: به‌مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور برنامه‌های متعددی همچون دیدار با مسئولان، همایش خانوادگی و همایش سراسری آزادگان در یزد در هفته پاسداشت مقام این عزیزان برگزار می شود.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد در نشست شورای هماهنگی ایثارگران به مناسبت سالروز ورود آزادگان، اظهار کرد: آزادگان با درایت، پیگیری و عزم ملی و معنوی خود در اسارت توانستند حامی انقلاب باشند.
 
احمد ابراهیمی با بیان اینکه بیشترین آمار آزادگان یزد را بین سنین 1340 تا 1350 تشکیل می دهند افزود: 467 نفر از آزادگان یزد دارای تحصیلات عالی و 287 نفر از آنها دارای تحصیلات دیپلم می باشند.
 
وی در ادامه به صبر واستقامت آزادگان در زندان و بعد از اسارت اشاره کرد و گفت: 14 نفر از آزادگان حافظ قران، 26 نفر عضو هیت علمی واستاد دانشگاه، 36 نفر نخبه و 15 جلد کتاب توسط آنها تالیف شده است.
 
ابراهیمی برنامه های بنیاد شهید به مناسبت 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان به کشور اشاره کرد و گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده و غریب و برگزاری همایش آزادگان سرافراز استان در روز 26 مردادماه اصلی ترین برنامه این ایام است.
 
وی به برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی بین آزادگان و خانواده آنها اشاره و ارتقای سلامت ایثارگران به ویژه آزادگان را از اولویت های بنیاد شهید و امورایثارگران ذکر کرد و اجرای طرح پایش سلامت آنها را دیگر برنامه های بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به کشور اعلام کرد.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد، گردهمایی خانوادگی آزادگان در شهرستان های تابعه استان و حضور آزادگان در نمازجمعه و سخنرانی یکی از آنان پیش از خطبه ها از دیگر برنامه ها می باشد.
 
وی در پایان گفت: همایش سراسری کشور آزادگان از 2 تا 5 شهریورماه در دانشگاه یزد برگزار می شود.
 
انتهای پیام/ه

آخرین اخبار آخرین اخبار