پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر روابط عمومی بنیاد شهید استان یزد خبر داد

برگزاری یادواره شهدای منا در مسجد روضه محمدیه/وزارت امور خارجه متولی پیگیری دیه و حقوق به خانواده‌های شهدای منا


مدیر روابط عمومی بنیاد شهید استان یزد از برگزاری یادواره شهدای منا در صبح روز یکشنبه 28 شهریور در مسجد روضه محمدیه خبر داد.

مدیر روابط عمومی بنیاد شهید استان یزد در مصاحبه با یزد امروز؛ از انجام برنامه‌های فرهنگی متعدد در هفته حج با محوریت شهدای منا توسط این بنیاد خبر داد و ابراز داشت: بنیاد شهید بنیادی با رویکرد فرهنگی است که درراستای تکریم و گرامی داشت شهدا و خانواده‌های معزز آنان به ارائه خدمات فرهنگی می‌پردازد.

عبدالکریم لک از اتمام کار تشکیل پرونده این شهدا تحت عنوان شهدای فرهنگی در بنیاد شهید خبر داد و اظهار داشت: خانواده‌های این شهدا می‌توانند از مزایای فرهنگی نظیر ثبت‌نام در مدارس شاهد، سهمیه ورود به دانشگاه  بهره‌مند شوند.

وی یکی از مهم‌ترین خدمات فرهنگی این بنیاد را برگزاری یادواره شهدا و نام‌گذاری میدان‌ها و خیابان‌ها به نام شهدا عنوان کرد و گفت: به همین دلیل در طول یک سال گذشته مجالس متعددی را با یاد و نام این شهدا برگزار کردیم و در بحث نام‌گذاری معابر نیز چهارراهی به نام حاج حسن دانش نام‌گذاری شده است.

لک در خصوص دیگر اقدامات صورت گرفته در قبال خانواده‌های شهدای منا نیز ابراز داشت: در بحث خدمات درمانی خانواده معظم شهدای منا، سازمان حج وزیارت اقدامات خوبی را انجام داده و وزارت امور خارجه نیز مباحث پرداخت دیه و حقوق به خانواده‌های شهدا را دنبال کرده هرچند تاکنون اجرایی نشده است.

مدیر روابط عمومی بنیاد شهید استان یزد در ادامه برگزاری یادواره شهدای آبروی محله در محلات سه شهید، برگزاری نمایشگاه تصاویر فاجعه منا و شهدای آن و شب‌شعر و بیان خاطرات شهدای منا در هفته حج (13 الی 21 شهریور)، دیدارمسئولان استان با خانواده‌های معظم شهدای منا در تاریخ 18 شهریور، برگزاری دعای ندبه با یاد شهدای منا در روز 19 شهریور، برگزاری دعای عرفه در استان با محوریت شهدای منا و غبارروبی و عطرافشانی مزاراین شهدا در تاریخ 21 شهریور و برگزاری یادواره شهدای منا در صبح روز یکشنبه 28 شهریور در مسجد روضه محمدیه را ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای گرامی داشت یاد و خاطره شهدای منا عنوان کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار