پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نرگس آبیار:

بزرگترین جایزه‌ را از مادران شهدا و ایثارگران گرفتم‌/به شایعات سایت ها توجهی ندارم


کارگردان فیلم شیار 143 با بیان اینکه این فیلم نامزد دریافت هشت جایزه خارجی شد، گفت: بزرگ‌ترین جایزه‌ای که دریافت کردم حضور مادران شهدا و ایثارگران بود.

به گزارش یزد رسا، نرگس آبیار عصر امروز در مراسم افتتاح اکران فیلم شیار 143 در سینما میرزا کوچک این شهر و در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از حضور در جمع گیلانی‌ها اظهار کرد: تا حدودی با فرهنگ گیلانی‌ها آشنایی دارم و از استقبال مردم گیلان در سی‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه این فیلم پس از اکران جوایز زیادی دریافت کرد، افزود: مهم‌ترین آنها دریافت سه جایزه از فیلم فجر، هشت جایزه از جشنواره تجلی اراده ملی و سه جایزه از فیلم مقاومت بود و فیلم شیار 143 نامزد دریافت هشت جایزه خارجی شد.

کارگردان فیلم شیار 143 گفت: بزرگ‌ترین جایزه‌ای که دریافت کردم این بود هر جا که رفتم آن مکان به حضور مادران شهدا و ایثارگران متبرک شد.

وی با بیان اینکه این فیلم تقدیم به مادران شهدا بود، ادامه داد: شخصیت اصلی فیلم نیز یک مادر بود و فیلم شیار 143 فرش قرمز زیر پای مادران شهدا شد و این فیلم توانست با ایجاد همدلی بین مردم نقاط مشترک موضوعات سال‌های دفاع مقدس را بازگو کند.

آبیار، با اشاره به اینکه فیلم شیار 143 با نگاه انسانی و تاثیرگذار به موضوع جنگ توانست توجه تمام گرایش‌ها و طیف‌های مختلف جامعه را به خود جلب کند، تصریح کرد: این فیلم حتی از ادیان دیگر نیز مخاطبانی داشت که نسبت به موضوع آن ابراز علاقه‌مندی کردند.

وی با بیان اینکه امسال برای‌ سی و سومین جشنواره فیلم فجر فیلمی ندارم، درباره رمان‌های خود در حوزه دفاع مقدس گفت: قصد دارم این روند را ادامه دهم زیرا اکنون در حوزه دفاع مقدس به‌ویژه جمع‌آوری خاطرات جنگ در کشور منابع گرانبهایی جمع‌آوری شده که می‌توان از آن برای ساخت چنین فیلم‌هایی استفاده کرد.

کارگردان فیلم شیار 143 به فیلمسازان حوزه دفاع مقدس تاکید کرد تا از ادبیات دراماتیک منابع مذکور برای ساخت فیلم‌های خود استفاده کنند.

وی به نقش تاثیرگذار بازیگران فیلم شیار 143 اشاره کرد و گفت: فیلمسازی کاری گروهی است که تمام گروه‌ها از گریم، فیلم‌بردار، بازیگر و تهیه کننده در آن نقش دارند.

آبیار با تصریح براینکه شیار 143 برداشتی از رمان «چشم سوم» وی است، اضافه کرد: رمان دیگری را به تازگی نوشته‌ام و به ناشر سپرده‌ام اما هنوز نام مناسبی برای آن انتخاب نکرده‌ام.

وی درباره شایعاتی که علیه او گفته شده است، یادآور شد: اعتقادهای خود را از سر راه نیاورده‌ام که یک شبه از دست دهم و برخی از سایت‌های زرد برای اینکه بیشتر دیده شوند به این شایعات دامن می‌زنند و نگاه من هرگز پس از ساخت این فیلم عوض نشده و اعتقادهایم تغییر نکرده است.

این کارگردان به انتقادهایی که به فیلمش شده است اشاره کرد و گفت: بیشتر کارگردان‌های بزرگ دفاع مقدس کشور از شیار 143 حمایت کردند و بین منتقدان تنها «فراستی» از این فیلم انتقاد کرد‌.

وی با اشاره به حمایت حاتمی‌کیا از فیلم شیار 143، خاطرنشان کرد: ابراهیم حاتمی‌کیا در جلسه نقد و بررسی این فیلم در برج میلاد فیلم «چ‌» را به شیار 143 تقدیم کرد و بزرگ‌ترین حمایت از این فیلم را انجام داد.

آبیار، درباره آثار حاتمی‌کیا در حوزه دفاع مقدس اظهار کرد: حاتمی‌کیا نقش پدری در سینمای جنگ ایران و دغدغه سینمای جنگ را دارد.

وی با اشاره به انگیزه‌های خود برای ساخت فیلم شیار 143 به عنوان نویسنده رمان، یادآور شد: در سال 83 با دیدن یک فیلم تاثیرگذار دریافتم که زبان فیلم و تصویر بسیار گویاتر و غنی‌تر و جهان‌شمول‌تر از زبان ادبیات است به همین منظور به فیلم‌سازی روی آورده‌ام.

کارگردان فیلم شیار 143، آمار پایین خوانندگان کتاب را دلیل دیگری برای ساخت فیلم‌هایش عنوان کرد.

به گزارش فارس، مراسم افتتاح فیلم شیار 143 در سینمای میرزا کوچک رشت با حضور مسئولان و اصحاب رسانه افتتاح و اکران شد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

منبع: فارس

انتهای پیام/س

آخرین اخبار آخرین اخبار