پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه زارچ در مراسم گرامی داشت شهید گمنام:

بزرگترین وظیفه شهید تکمیل رسالت پیامبران/تنها راه حل جلوگیری از تهاجم فرهنگی،اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است


امام جمعه زارچ با اشاره به تاثیرات شگرف جنگ نرم در جوامع و به ویژه کشورمان اظهار داشت: در دنیای امروز گسترش فساد و ترویج فحشا در بین مردم،در دستور کار جاهلان ودشمنان ملت ایران قرار گرفته و تنها راه حل جلوگیری از این خطر، اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است که حاصل و میوه رسالت انبیاء می باشد.

به گزارش خبرنگار یزد امــــــروز؛ مراسم گرامیداشت شهید گمنامی که به تازگی  در یزد به خاک سپرده شده است صبح امروز و با حضور مسئولین استان در مسجد روضه محمدیه (حظیره) برگزار شد.


سخنران این مراسم در ابتدای سخنانش بزرگترین وظیفه شهید را تکمیل رسالت پیامبران دانست و گفت:شهدای گمنام تنها برای ما انسان های زمینی گمنام هستند والا این شهدا برای پیامبران  و ائمه (ع) نام آشنا بوده و الحمدالله استان یزد به فاصله کمتر از 8ماه از میزبانی هشت شهید گمنام، بار دیگر توفیق میزبانی از این شهید 25ساله را پیدا کرد.


امام جمعه شهر زارچ  در ادامه به رابطه بین رسالت پیامبران و فداکاری شهدا پرداخت و اضافه کرد: در آیه 157 سوره مبارکه اعراف ، دلایل برانگیخته شدن پیامبران الهی، پرهیزمردم از بی تفاوتی نسبت به اتفاقات پیرامون خود، گرایش به معروف ها و دوری از منکرها ، آزادی بشراز قید و بندهای دنیایی و هواهای نفسانی بیان شده است.


حجت الاسلام محمود دهقان نیری ادامه داد: پیامبر آمد تا انسان ها را از زنجیر ستمگران و شیاطین آزاد سازد وبه آنها زندگی درچهارچوب انسانیت را هدیه بدهد.


وی ایمان بخدا، پذیرش صداقت و درستی پیامبرو دفاع ویاری از وی را امری ضروری ومهم برای رسیدن به جامعه  پویا و زنده دانست و گفت:به تعبیر مقام معظم رهبری جامعه امروز بشری دچار جاهلیت مدرن شده و تمام تلاش جاهلان عالم ترویج بی تفاوتی در جوامع و به اسارت در آوردن مردم به وسیله تهاجم فرهنگی یا همان جنگ نرم است.


حجت الاسلام دهقان با اشاره به تاثیرات شگرف جنگ نرم در جوامع و به ویژه کشورمان اظهار داشت: در دنیای امروز گسترش فساد و ترویج فحشا در بین مردم، در دستور کار جاهلان ودشمنان ملت ایران قرار گرفته  و تنها راه حل جلوگیری از این خطر، اشاعه  فرهنگ ایثار و شهادت است  که حاصل و میوه رسالت انبیاء می باشد.

 

امام جمعه زارچ در بخش دیگری از سخنانش مردم را از نظر عقیده و فکردر چهارگروه قرارداد و بیان داشت: دسته اول نسبت به دیگران بی تفاوت بوده و فقط به فکر خودشان هستند مانند کسانی که با دیدن مردم بی گناه یمن و فلسطین با بی خیالی از کنار مسائل عبور می کنند. دسته دوم معتقدند انسان باید ابتدا به مسائل خود و بعد به مسائل دیگران رسیدگی کند .گروه سوم  هم نوعان خود را در نظر داشته  وآنچه را برای خود می خواهند برای دیگران هم طلب می کنند که به این گروه سخاوتمندان می گویند و اما دسته چهارم دیگران و هم نوعان خود را مقدم بر خود می دانند و این همان ایثار است که از خصوصیات پیامبران ر وائمه اطهار می باشد .


سخنران این مراسم ، شهادت را فدا کردن جان در راه خدا و درمسیر یک هدف مقدس برشمرد وگفت: درجامعه ای  که فرهنگ ایثار وشهادت وجود داشته باشداز دو ویژگی ممتاز برخوردار است اولا هیچ دشمنی جرات تعرض به چنین جامعه ای را نخواهد کرد و در وهله دوم اگر هم تعرضی به جامعه بکند جامعه چنان واکنشی از خود نشان می دهد که او را از این اقدام پشیمان می کند.


وی در پایان به فرمایشات حضرت امام خامنه ای اشاره کرد و افزود : همانطور که ولی امرما فرمودند استکبار جهانی بداند اگر تعرضی به کشور ما بکند درست است که آغاز کننده جنگ بوده اما یقین بداند پایانش با او نخواهد بود.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار