محتوا محتوا

آیت‌الله مدرسی:


امام جمعه بخش مرکزی با بیان اینکه قدیمی‌ترین و ماندگارترین یادگار امام(ره)بسیج است، گفت: بسیج مظهر عشق و ایمان، مجاهدت و آگاهی کامل برای سربلندی کشور است.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان توسط امام خمینی(ره)، یکی از راه‌های شناخت فرهنگ بسیج را بازخوانی دیدگاه امام(ره) و مقام معظم رهبری در مورد آن دانست و گفت: بسیج بهترین مدافع انقلاب و اسلامی است که این مدال افتخار و غرور آفرینی است که رهبری بر گردن بسیجیان نهاده‌اند.

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی با بیان اینکه قدیمی‌ترین و ماندگارترین یادگار امام(ره)بسیج است، افزود: بسیج مظهر عشق و ایمان، مجاهدت، آگاهی کامل برای سربلندی کشور و ملت و عامل پایداری ، ماندگاری و عزت ملی است و باید به وظایف و مسئولیت‌های خود در قبال بسیج توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: همین بسیج که جایگاه والایی دارد می‌تواند آفتی را در کنا رخود داشته باشد اگر بسیج در دچار دلسردی و دلزدگی از نیروهای انقلابی و عملکرد سوء مدیران شود و از انقلاب فاصله بگیرد بزرگترین آفت بسیج است، بسیج یعنی امیدوار بودن به آینده و قطعی دانستن پیروزی‌های بزرگ توسط همین فرهنگ بسیج و دشمنان به دنبال القای ناامیدی در فرهنگ بسیج هستند.

مدرسی رفاه زدگی، دنیازدگی، تجمل‌گرایی در فرهنگ بسیج و استنکاف در مقابل حق و نپذیرفتن آن و غلبه دادن نگاه‌های سیاسی توسط دیگران بر فرهنگ و مصالح بسیج را از دیگر آفت‌های بسیج عنوان کرد.

وی با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت بر گروه ترویستی داعش و دشمنان و توطئه‌گران ملت‌های اسلامی، گفت: دو نامه سردار سلیمانی و مقام معظم رهبری در خصوص این پیروزی تجلی حرکت دلاورمردان ما در کشورهای مختلف مختلف به جلوداری و مستشاری نظام اسلامی در عراق و سوریه به دعوت دولت‌های قانونی این دو کشور است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: چهار سال مقاومت در کشورهای عراق و سوریه در مقابل گروه تروریستی تکفیری صورت گرفت و همزمان با آن چهار سال مذاکره برای عقب راندن زیاده خواهی استکبار انجام گرفت و اکنون باید این دو را باید مقایسه کنیم و ببینیم کدام یک در مقابل دشمنی که تا دندان مسلح هست و تا عمق دل نسبت به نظام اسلامی و فرهنگ تشیع جواب می‌دهد؟!

وی ادامه داد: با وجود این که در چهار سال مقاومت، تهدید می‌کردند که اگر تا 30 سال در مقابل داعش مقاومت و ایستادگی کنیم شاید موفق شویم و پیروزی در کمتر از این زمان امکان ندارد اما با وجود فرهنگ بسیجی، خودباوری، تبعیت از ولایت، وحدت کلمه و با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توانستیم دشمنی که هیچ رحم و مروتی نداشت و پایبند به هیچ قانون بین المللی نبود را شکست دهیم اما در همین مدت زمان با مذاکره با استکبار نه تنها آنها به عقب رانده نشدند بلکه جری تر شدند و در نتیجه آن قدرت هسته‌ای و دیگر امکانات از ما گرفته شد و بر دشمنی‌های آنها اضافه شد.

آیت‌الله مدرسی با مقایسه بین مدیریت انقلابی با اتکا به نیروهای انقلابی و اتکا به نفس در مقابله با داعش و مدیریت دیپلماسی غیر انقلابی که به مذاکره با دشمن اتکا دارد و به نوعی به دنبال سلب پیشرفت ما است، افزود: این دو از نظر زمانی در کنار هم اتفاق افتاد ملت باید حافظه تاریخی خود را در این خصوص حفظ کند و اجازه ندهد این تجربه تاریخی در مقایسه با مقاومت و مذاکره فراموش شود.

وی با بیان اینکه دشمنانی که با آن مذاکره کردیم اجازه نمی‌دهند که به هیج وجه پیشرفتی داشته باشیم، ادامه داد: اگر به خاطرات دولتمردان زمان شاه رجوع شود می بینیم که  با وجود سرسپردگی تمام عیار دولت شاه، امریکا اجازه پیشرفت و صنعتی شدن را به کشور نداد و اگر نگاهمان به غرب باشد هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت و اروپا و امریکا در این خصوص دو روی یک سکه هستند و اگر شاهد پیشرفتی در خصوص هسته‌ای، صنایع و ... بودیم به برکت همان روحیه‌ای است که امام(ره) و رهبری در ما به وجود آوردند.

امام جمعه بخش مرکزی گفت: هیچ کدام از کشورهای هم پیمان با امریکا مانند عربستان تاکنون اجازه پیدا نکردند که حتی یک آزمایش موشکی ساده در منطقه انجام دهند و یا کشور ترکیه که چندین سال درخواست رآکتور هسته‌ای برای تولید برق داشته است تاکنون اجازه داشتن آن را پیدا نکرده است و این نشان می‌دهد که ما برای حق حیات، بقا و رفاه باید قدرتی خود بنیاد داشته باشیم و نظام اسلامی باید بر روی پای خود باید بایستد.

وی افزود: غربی‌ها نمی‌خواهند که نظام اسلامی مستقل باشد و این نشست و برخاست‌های دیپلماتیک بی فایده اثر چندانی در این استقلال ندارد و باید حافظه تاریخی ملت تفاوت بین مذاکره و مقاومت در برابر دشمن را حفظ کند و به فرموده مقام معظم رهبری با مقاومت پیروز خواهیم شد و نظام اسلامی در هر زمان و جایی که بداند حضور پیدا خواهد کرد و از گفتن آن ابایی ندارد.

انتهای پیام/

 


آخرین اخبار آخرین اخبار