پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حجت الاسلام قرائتی:

بعد از اکسیژن و خوراک به همسر نیاز داریم نه مدرک تحصیلی


رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیکاری و کمبود شغل را معضل کشور دانست و گفت: در این زمینه دولت نمی تواند کاری کند به همین منظور تحول در آموزش و پرورش ضروری است.

به گزارش یزد امــــــروز،حجت الاسلام محسن قرائتی در همایش سبک زندگی حضرت معصومه که پیش از ظهر امروز در دانشگاه آزاد کرج امروز برگزار شد، اظهار کرد: مشکل مملکت ما وجود تحصیل کرده بدون جوهر است که باعث شده ۷ میلیون تحصیل کرده لیسانس به بالا داشته باشیم.

وی در ادامه افرود: اگر امروز دولت همه کارمندان با سابقه بالا را بازنشسته کند فقط ۲ میلیون صندلی خالی می شود ولی ۵ میلیون نفر الباقی باید چه کنند.

این مسئول مشکل جمعیت تحصیل کرده بیکار را مشکل در سیستم آموزش و پرورش و دانشگاه دانست و گفت: باید سیستم آموزش و پرورش عوض شود تا فرد با یک دیپلم بدون هنر از آموزش و پرورش فارغ التحصیل نشود باید در کنار تحصیل هنری بیاموزد که اگر استخدام نشد بتواند با هنر خود کاری راه اندازی کند.

دانشگاه آزاد برای معضل بیکاری راه حلی بیاندیشد

رییس ستاد اقامه نماز در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد: زندگی های اشرافی، قناعت نکردن، آداب و رسوم غلط و همچنین بخصوص مدارک تحصیلی بدون فایده مشکلاتی است که به یکدیگر گره خورده اند.

وی تصریح کرد: خیلی از کارهای ما بدون تدبیر انجام می شود که باعث ایجاد مشکل و گره خوردن برخی مسائل می شود. به همین منظور دانشگاه ها و آموزش و پرورش باید زمینه ای را فراهم سازند تا همه دانشجویان هنری را یاد بگیرند.

این مسئول از دانشگاه آزاد که به نسبت دیگر دانشگاه ها آزادتر است خواست تا با شکستن خط جدیدی بعد از بین ۵ خط گذشته همچون رایگان نبودن تحصیل، سن بالای اساتید و سن پایین دانشجو و همچنین عدم برگزاری کلاس در روزهای پنجشنبه و جمعه خط جدیدی را به عنوان آموزش یک هنر ایجاد کند تا بتوان مشکل بیکاری را حل کرد.

۲۰ راهکار ازدواج آسان را ارائه کرده ام

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: باید در دانشگاه و حوزه تحولی ایجاد شود. مخالف ازدواج دانشجویی هستم و ۲۰ راهکار برای ازدواج آسان ارائه داده ام.

وی ادامه داد: من ازدواج آموزش و پرورشی را می پسندم، منظور از این مهم عقد کردن پسر و دختر در دوره نوجوانی و داشتن یک رابطه حلال است تا بعد از رسیدن به سن ازدواج بعد از تحقیقات کافی با یکدیگر ازدواج کنند.

قرائتی در پایان لیسانس و مدارک بالاتر تحصیلی را یک فضیلت و ارزش دانست و گفت: نیازهای اولیه انسان همچون اکسیژن و خوراک و پوشاک است که طبق تعابیر قرآن کریم همسر برای یک انسان حکم پوشاک را دارد لذا بعد از اکسیژن و خوراک به همسر نیاز داریم نه به مدارک تحصیلی بلکه این مدرک گرایی باعث شده تا تشکیل زندگی به تعویق بیفتد.

 

منبع:مهر


آخرین اخبار آخرین اخبار