پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حجت الاسلام نقویان در مسجد روضه محمدیه یزد:

بنده با هیچ دولتی عقد اخوت نبسته ام/اگر این دولت هم در مسیر اشتباه قدم بردارد واکنش نشان خواهم داد


حجت الاسلام نقویان گفت: بنده اگرفعلاً نسبت به این دولت حرفی نمی زنم به معنای تائید اقدامات دولت نیست بلکه با تاسی از رهبر فرزانه انقلاب که بارها از دولتمردان کنونی حمایت کرده و شب گذشته نیز مجدداً حمایت خود را از آن ها ابراز داشتند سکوت کرده ام اما اگر این دولت هم بخواهد در مسیر اشتباه قدم بردارد ابتدا با خواهش و در صورت ادامه مسیر با انتقاد و سپس اعتراض نسبت به عملکرد آن ها نیز واکنش نشان خواهم داد.

به گزارش یزد امــــروز؛ حجت الاسلام نقویان درمسجد روضه محمدیه درجمع مردم یزد گفت: سخنان دو روز گذشته  در انتقاد به دولت قبل چنین تلقی را به وجود آورده که بنده با دولتمردان قبل مشکل دارم و برخی نیز در این میان سوء استفاده هایی انجام داده اند.

ناصر نقویان تاکید کرد: بنده با هیچ دولتی عقد اخوت نبسته ام و مردم نیز چنین عقدی با هیچ دولتی نبسته اند و هر دولتی که بخواهد به  مردم  دروغ بگوید و به فکر آن ها نباشد مورد تائید این ملت نخواهد بود.


وی ادامه داد: بنده اگرفعلاً نسبت به این دولت حرفی نمی زنم به معنای تائید اقدامات دولت نیست بلکه با تاسی از رهبر فرزانه انقلاب که بارها از دولتمردان کنونی حمایت کرده و شب گذشته نیز مجدداً حمایت خود را از آن ها ابراز داشتند سکوت کرده ام اما اگر این دولت هم در مسیر اشتباه قدم بردارد ابتدا با خواهش و در صورت ادامه مسیر با انتقاد و سپس اعتراض نسبت به  عملکرد آن ها نیز واکنش نشان خواهم داد چراکه این مردم شهید داده اند که بتوانند حق خود را از مسئولان مطالبه کنند.


وی در ادامه به بیان نصایح امیرالمومنین(ع) به فرزندش پرداخت و گفت: در فرازی از نامه سی ویکم مولا علی(ع) می فرماید «حسن جان دلت را با پند و اندرز احیا کن چرا که دلی که پند نگبرد می میرد».


وی در بخش پایانی سخنانش گفت: خداوند در قرآن خطاب به گنه  کاران می فرماید«لایحب» یعنی دوستت ندارم واگر بنده کوچکترین تعلق خاطری به خدا داشته باشد از این عبارت ناراحت شده و در صدد جبران بر می آید.


وی افزود: رحمت خدا جلوتر از عقاب اوست و به همین دلیل نباید مردم را از رحمت خدا دور کرد البته بیان این مطلب نباید انسان را نسبت به گناه کردن بی خیال کند.

این سخنان حجت الاسلام نقویان در حالی مطرح می شود که رهبر معظم انقلاب بارها خطاب به دولتمردان نهم و دهم فرمودند: این دولت به عنوان یک دولت اصولگرا شناخته شده و رفتار و تلاشی هم که تا امروز نشان داده و آنچه در عمل و قولش منعکس شده، اصولگرایی را نشان میدهد؛ شاخصه های اصولگرایی عبارتست از:

- عدالت‌خواهی و عدالت‌گستری(عدالت‌جغرافیایی،طبقاتی،فرهنگی،اقتصادی،در عزل و نصبها،قضاوتها)
- فساد ستیزی(سلامت اعتقادی و اخلاقی مسؤولان کشور)
- اعتزاز به اسلام
- ساده زیستی و مردم گرایی
- تواضع و نغلتیدن در گرداب غرور
- اجتناب از اسراف و ریخت و پاش
- خردگرایی و تدبیر و حکمت در تصمیم گیری و عمل
- مسؤولیت پذیری و پاسخگویی
- اهتمام به علم و پیشرفت علمی
- سعة صدر و تحمل مخالف
- اجتناب از هواهای نفس (شخصی و گروهی)
- شایسته سالاری، نظارت بر عملکرد زیرمجموعه و تلاش بی وقفه
- «قانون گرايى»، شجاعت و قاطعيت در بيان و اعمال آنچه كه حقاست.
- انس با خدا، انس با قرآن و استمداد دائمی از خدا(تضمین کنندة همه موارد بالا)

تبيين شعار دولت اسلامي(عدالت محوري، گسترش علم و دانايي و آزادانديشي، مبارزه با فساد، تأمين عزت ملي، تحول در مديريت) و معناى شعار دولت اسلامى اين است كه ما مى‌خواهيم اعمال فردى، رفتار با مردم، رفتار بين خودمان، ورفتار با نظامهاى بين‌المللى و نظام سلطه‌ى امروز جهانى را به معيارها و ضوابطاسلامى نزديك‌تر كنيم. اين شعار، بسيار باارزش است؛ ان‌شاءاللَّه به اين شعار پايبند بمانيد.

در نجموع می توان نتیجه گرفت که سخنان چند روز اخیر جناب نقویان نه تنها به تاسی از رهبر فرزانه انقلاب نبوده بلکه به عکس فرمایشات و تاکیدات ایشان مطرح شده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار